Neden ekonomimiz kötü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
EV
Arkadaşlar,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu izledim ve biz neden bunu yaşıyoruz merak ettim.

Adamlar 3 aylık çalışmayla (bizim gibi çalışıyorlar sanırım:) ) araba alabiliyor, üstüne en iyi Gaming laptop alabiliyor, oyun alabiliyor, çoğu meyve sebze yarım kilosu 1 birim ve daha nice şeyi zorlanmadan alabiliyor. 18-21 yaşında neden çoğu şeye zar zor erişiyoruz? Ailemize bağımlıyız?

Nasıl bu kadar hakkımızı aramadan ve sahip çıkmadan yaşayabiliyoruz? Neden bu haldeyiz?

Yorumlara bakıyorum biri 2000'den öncesine dönmediğinize şükür edin diyor. Neden 2000'den öncesiyle bir kıyaslama var?

Tam olarak sorun nedir sizce?

Sorunun cevabı çok basit aslında. Hükümet değişmediği sürece, damatlar "Ekonomi Bakanı" olduğu sürece bu ülkede ekonomi düzelmez. Siyasetle falan bir ilgisi yok artık bu işin, 21 yıldır her şey kötüye gidiyorsa değişim vakti gelmiş demektir.

2000 yılı öncesiyle günümüzü kıyaslamak kadar saçma bir şey yok zaten.

Lise terk kişiler ülkeyi yönetiyor, ekonomi bakanı oluyor. O kadar yetenekli insanlar varken akrabalara sıra geliyor, sağ olsun halkımız kendi elleriyle bir kişiye tüm yetkileri verdiği için.

Arkadaşlar,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu izledim ve biz neden bunu yaşıyoruz merak ettim.

Adamlar 3 aylık çalışmayla (bizim gibi çalışıyorlar sanırım:) ) araba alabiliyor, üstüne en iyi Gaming laptop alabiliyor, oyun alabiliyor, çoğu meyve sebze yarım kilosu 1 birim ve daha nice şeyi zorlanmadan alabiliyor. 18-21 yaşında neden çoğu şeye zar zor erişiyoruz? Ailemize bağımlıyız?

Nasıl bu kadar hakkımızı aramadan ve sahip çıkmadan yaşayabiliyoruz? Neden bu haldeyiz?

Yorumlara bakıyorum biri 2000'den öncesine dönmediğinize şükür edin diyor. Neden 2000'den öncesiyle bir kıyaslama var?

Tam olarak sorun nedir sizce?

Türkiye her zaman böyleydi böylede kalacak çalış ABD'ye git.

2000 öncesini bilemem ama bu ülke 2000'den sonra hiç iyi olamadı. Tek iyi olduğunu zannettiğimiz dönem 2007-2013 arasıdır. Bu dönem zaten Dünya Ekonomik Kalkınma dönemi idi. Yani hiçbir zaman refah olmadık. Hükumet değişse bile bu ülke düzelmez.
Hükümet değiştiği an ülkenin düzelmesi zaten imkansız bir şey. Bunun bir zaman ihtiyacı var ama bu hükümet olduğu sürece düzelme olmayacak, kendi kafasına göre kararlar verin bir kişi ülkeyi yönetiyor şu anda. Adam bir gece yarısı "İstanbul Sözleşmesinden" Türkiye'yi çıkardı, tek bir kişinin kararıyla uluslararası bir sözleşmeden çıkabiliyor şu anda ülke. Bütün yetkileri bir kişinin eline verirsek olacağı buydu zaten, halkımız çok "bilgili" kişilerden oluştuğu için bu yetkiyi verdiler.
Ülkemizi duraklatan hainler çok fazla.
Evet, bir tanesi de ülkenin başındaki kişi. :)

Gelir seviyesi: Ülkenin gelir ortalamasının diğer ülkelerden fazla olması, her döviz kuru için ülkenin ithalatını yükseltir. Arz değişmez, sabit kalırsa kur yükselir ve kurun yükselmesi ülkenin para biriminin değer kaybına yol açar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı