Ülkemiz neden kötü?

Sadece ülkeyi yönetenler değil. Eğitim. 2 ateist kanal izleyip din ile ilgili diyenler var. Herşeyin başı eğitim. Eğitim olmaz ise bir toplum gelişemez. Bizim eğitim sistemimiz çok kötü.

Müslümanlık. Düşünün ve araştırın. Müslümanlık olmasaydı siyaset farklı olurdu, insanların davranışı farklı olurdu vs. vs. çok uzar bu liste. Bu benim düşüncemdir.
Sorun müslümanlıkta değil, düşünce yapısı bozuk. Dinini kimseye salça olmadan çok güzel bir şekilde yaşayabilirsin☺️

NERESİ KÖTÜ KARDEŞİM 🤘🏿🇹🇷🤘🏿🇹🇷🤘🏿🇹🇷
IMG_20221219_183127.jpg

Sadece ülkeyi yönetenler değil. Eğitim. 2 ateist kanal izleyip din ile ilgili diyenler var. Herşeyin başı eğitim. Eğitim olmaz ise bir toplum gelişemez. Bizim eğitim sistemimiz çok kötü.

Bir grup insanin dini inanc egiliminin, egitim seviyesi ile negatif korelasyonunu her ortamda herkes ile tartisirim.

Bunun ateizm ile de alakasi yok, bireysel olarak inancli olup da cayir cayir bilim ureten insanlar var. Populasyon geneli ile ilgilisi var.

Hatta bunu daha da ileri goturup, bir ideolojiye ( parti, milliyet, din, futbol takimi vs ) fanatik sekilde bagli olmanin zeka seviyesiyle negatif korelasyonu oldugunu da tartisirim herkesle.

Varsa aksi yonde argumanin, tartisalim.

Çünkü siyasal İslam var. Çünkü ötekileştirmeler var. Türkiye hiçbir dönemin de mutlu mesut zamanlar yaşamadı. Bunun sebebi sadece siyasal İslam da değil, hep sağ ve sol kavgası vardı. Hep dış müdahaleler vardı.

Halk olarak da zaten çok eğitimli değiliz. Herkesin gelecek kaygısı var. Sen şu alanda iyisin buraya yönel diyen yok. O alana gidersen bizi aileni sil diyen geri kafalılar var.

Herkes bir alana kapak atma derdinde öğretmenlik mesela şu an çok popüler. Kimle konuşsam 3 ay tatili var. Devlete girdikten sonra rahatım diyor. Bir de belediyelere kapak atamaya çalışmak.

Şu alanda kariyer yapacağım diyen birisine yol gösteren yok koca ülkede. Üniversiteler, liseler veya başka kurumlar ezberci eğitimden gidiyor.

Artık sarmıyor be usta, tartışmadan başka bir yolla kaçmanız lazım. Artık bir gösterişi yok çünkü.
Sen ne yapıyorsun? Tartışmaya açık bir konu değil ki bu, kimin neye inandığı seni ilgilendirmez. Ben sen dinsizsin diye üstüne mi gidiyorum seni aşağılık mı görüyorum? Senin kendi derdin o. Sen de aynı şeyi yapmak zorundasın.

Geri
Yukarı