Ülkemiz neden kötü?

Sen ne yapıyorsun? Tartışmaya açık bir konu değil ki bu, kimin neye inandığı seni ilgilendirmez
Ben hiçbir yerde insanların dinine karışmadım. Bana göre din kanser bir şey. Bu da tartışmaya kapalı o halde. Yanlış yerleri gösteriyorum diye beni saygısızlıkla suçlaman asıl saygısızlık.
Ülke 2001'den beri mi kötü durumda? Önceki yıllar refah içindeydi zaten. Şimdiki yılları diyorsanız haklısınız ama.
2001'den önce güllük gülistanlık demedim zaten. Toplumun yozlaşmasındaki en büyük sebep dini kullanan iktidarlar. En büyük örneğini de 2001'de %34 ile kazanan partide görüyoruz.

Sen ne yapıyorsun? Tartışmaya açık bir konu değil ki bu, kimin neye inandığı seni ilgilendirmez. Ben sen dinsizsin diye üstüne mi gidiyorum seni aşağılık mı görüyorum? Senin kendi derdin o. Sen de aynı şeyi yapmak zorundasın.

Bunu neden asagilama olarak algiliyorsun ki?

Obezite toplum sagligini kotu etkiliyor denildigi zaman sismanlari asagilamis mi oluyoruz?
Bir insan istedigi kadar yer, kimseyi de ilgilendirmez.

Ama benzer sekilde toplumu sistematik olarak dindarlastirma cabasi da pozitif bilimin ilerleyisine engel olur.
Bu da ustteki ornekteki gibi bireysel olarak bir insanin inancina yonelik asagilama icermez. Istedigine inanirsin.

Eger yeterince inancliysan, dini inancinla celisen her bilimsel iddiaya otomatik olarak muhalefet edeceksin, su anda da yaptigin bu.

Özgürlük yok. Bir çocuk istediğini yapamıyor. Ana babalar illa matematik hocası tutuyor. İstemiyor çocuk matematik öğrenmek. Çocuk futbol istiyor. Basketbol istiyor. Spor istiyor. Ver bir takımın altyapısına istediğini yapsın. Yooook olmaz ileride memur olamaz. Dışarıda milyonlarca üniversite mezunu gencin olması tabii ki de tesadüf değil. Yine o baba çıkıp diyor ki ülkede topçu yok. Ee yok sen oğlunu vermedin ki zamanında. Verseydin belki bir topçu olacaktı.

Evet kendimden bahsettim.

Hocam 2014-2015-2016 döneminde yaşadığım ilçeye Fenerbahçe'nin basketbol akademisi gelmişti o 3 sene boyunca bende gitmiştim kurslarına bayağı da gelişmiştim Fenerbahçe'nin basketbol stadına gidip ünlülerle konuşmuşluğumda oldu. Ancak sonra yaşadığım şehrin tekelleşmeye çalışan sözde eğitim veren kurslar(akbabalık yaptılar para için.) Fenerbahçe basketbol kursunu bir şekilde barındırmadılar ondan sonra basketbolu bıraktım bende eğer devam edebilseydim kurslara U15 U16 da oynayabilirdim şu anda. (ailem o zamanlarda destekliyordu beni).

Yeni konular

Geri
Yukarı