Neden her şeyden çabuk sıkılıyorum?

VictorHugo

Decapat
Yer
Fransa
1000 Euro verdim bilgisayar aldım daha açıp oyun oynamadım köşede duruyor. Telefon alıyorum sıkılıyorum tekrar değiştiriyorum ve aldığım cihazında mutlaka bir kusurunu bahane ediyor kendimi buna inandırıp onu da değiştiriyorum. Oynayacağım diye oyun satın alıyorum kütüphanede duruyor kendimi zorluyorum oyuna girip 15 dk sonra çıkıyorum sadece bunlarla sınırlı değil, çabuk sinirleniyor ve kavga edebiliyorum sonra pişman olup özür diliyorum ve kendimle baş başa kaldığımda duygusal çöküntü yaşıyorum, bazen çok sinirli bazen çok duygusal olabiliyorum. Beni gören çok sert bir yapın var kavga edecek gibi konuşuyorsun diyor ve öylede görünüyorum ama kendi dünyama çekildiğimde mesela bir video izlerken ağlayabiliyorum, sanırım ya pskopatim ya da kafayı yiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O his aslında çoğu kişide var. Yani o kadar hayal edip alıyorsunuz ama sonra gözünüzde bir anda değersizleşiyor veya hemen sıkılıyorsunuz. Ben 4000 TL'ye kendi sistemimi dizdim ama şimdi Rainbow Six, PUBG vs bütün oyunlar sıkıcı gelmeye başladı. Eskiden direksiyon setim vardı 70 TL'ye almıştım tabii o zamanlar 70 TL büyük paraydı, 2 gün oynadım sıkıldım. Ama sonra bozuldu mecbur çöpe attık şimdi tekrar istiyorum ama biliyorum ki gene sıkılıcam aldığım gibi. Steam'de Mad Max, GTA 5 felan aldım ama şimdi oynayasım gelmiyor bilgisayara yükledim. Ama bu çabuk sinirlenmeler felan pek iyi değil bence psikologa git fayda var. Yani psikologa gitmek için deli olmak zorunda değilsin böyle şeyler içinde psikologa gitmelisin, bana deli derler gibi şeyler düşünme yani.

Son düzenleme:
1000 Euro verdim bilgisayar aldım daha açıp oyun oynamadım köşede duruyor. Telefon alıyorum sıkılıyorum tekrar değiştiriyorum ve aldığım cihazında mutlaka bir kusurunu bahane ediyor kendimi buna inandırıp onu da değiştiriyorum. Oynayacağım diye oyun satın alıyorum kütüphanede duruyor kendimi zorluyorum oyuna girip 15 dk sonra çıkıyorum sadece bunlarla sınırlı değil, çabuk sinirleniyor ve kavga edebiliyorum sonra pişman olup özür diliyorum ve kendimle baş başa kaldığımda duygusal çöküntü yaşıyorum, bazen çok sinirli bazen çok duygusal olabiliyorum. Beni gören çok sert bir yapın var kavga edecek gibi konuşuyorsun diyor ve öylede görünüyorum ama kendi dünyama çekildiğimde mesela bir video izlerken ağlayabiliyorum, sanırım ya pskopatim ya da kafayı yiyorum.
Psikoloji ile alakalı değil. :) Bunun anlamı büyük ihtimalle zengin olmaktan kaynaklı, biz asgari ücretle geçiniyoruz. Hayalim kendime bilgisayar toplamaktı 2000 TL biriktirmek için okulda aç gezdim işe girdim orda makinaya parmağımı kaptırdım 1 parmağımdan oldum bir şeyi ne kadar emekle yaparsan o kadar çok zevk alıyosun. Unutma, Kendi emeğinle yaptığın bilgisayarı açmak kadar güzel bir his yok.

Psikoloji ile alakalı değil. :) bunun anlamı büyük ihtimalle zengin olmaktan kaynaklı, biz asgari ücretle geçiniyoruz. Hayalim kendime bilgisayar toplamaktı 2000 TL biriktirmek için okulda aç gezdim işe girdim orada makineya parmağımı kaptırdım 1 parmağımdan oldum bir şeyi ne kadar emekle yaparsan o kadar çok zevk alıyorsun. Unutma, kendi emeğinle yaptığın bilgisayarı açmak kadar güzel bir his yok.

Durumuna üzüldüm umarım her şey gönlünce olur kardeşim iyi dileklerim seninle.

Yaş kaç? Ergenlik dönemindeysen normaldir. Psikolojik destek almanı tavsiye ederim. Daha iyi hissetmeni sağlayacak bir şey değil, zamanla iyileşirsin zaten yaşın büyüdükçe. Sadece daha kötüye gitmesini engeller. İntihar eden bireylerin bir kısmını ergenler oluşturuyor.

Durumuna üzüldüm umarım her şey gönlünce olur kardeşim iyi dileklerim seninle.
Teşekkürler, eğer içinde istenmeyen düşünceler varsa psikolağa kesinlikle gitmelisin örn;sokaktan geçen bir kediye vurmak, bir şeylere zarar vermek gibi. Herşeyden çabuk sıkılma OCD'nin önemli bir belirtisidir.

Çok geç olmadan bir psikologa görünün bence. Böyle giderse iyi değil yani. O his aslında çoğu kişide var. Yani o kadar hayal edip alıyorsunuz ama sonra gözünüzde bir anda değersizleşiyor veya hemen sıkılıyorsunuz. Ben 4000 TL'ye kendi sistemimi dizdim ama şimdi Rainbow six, PUBG vs bütün oyunlar sıkıcı gelmeye başladı. Eskiden direksiyon setim vardı 70 TL'ye almıştım tabii o zamanlar 70 TL büyük paraydı, 2 gün oynadım sıkıldım. Ama sonra bozuldu mecbur çöpe attık şimdi tekrar istiyorum ama biliyorum ki gene sıkılıcam aldığım gibi. Steam'de mad Max, GTA 5 falan aldım ama şimdi oynayasım gelmiyor bilgisayara yükledim. Ama bu çabuk sinirlenmeler falan pek iyi değil bence psikologa git fayda var. Yani psikologa gitmek için deli olmak zorunda değilsin böyle şeyler içinde psikologa gitmelisin, bana deli derler gibi şeyler düşünme yani.

Üşenmeyip yanıt verdiğin için öncelikle teşekkürler. 7 yıldır tedavi görüyorum son 2 yıldır kontrole gitmiyorum sanırım gitmem gerekiyor, tahminimce kullandığım ilaçlara vücudum bağışıklık kazandı yani dozajı yetmiyor.
Yaş kaç? Ergenlik dönemindeysen normaldir. Psikolojik destek almanı tavsiye ederim. Daha iyi hissetmeni sağlayacak bir şey değil, zamanla iyileşirsin zaten yaşın büyüdükçe. Sadece daha kötüye gitmesini engeller. İntihar eden bireylerin bir kısmını ergenler oluşturuyor.
29 yaşında bir çocuk babasıyım, Söylediklerim biraz saçma gelmiş olabilir çünki banada pek mantıklı gelmiyor sadece içimi döktüm.

Üşenmeyip yanıt verdiğin için öncelikle teşekkürler. 7 yıldır tedavi görüyorum son 2 yıldır kontrole gitmiyorum sanırım gitmem gerekiyor, tahminimce kullandığım ilaçlara vücudum bağışıklık kazandı yani dozajı yetmiyor.
Psikolojide bu antideprasanlar bitiriyor adamı. İlaçları bırakın size tavsiyem uyuşturuyor resmen kafayı.
Psikoloji ile alakalı değil. :) Bunun anlamı büyük ihtimalle zengin olmaktan kaynaklı, biz asgari ücretle geçiniyoruz. Hayalim kendime bilgisayar toplamaktı 2000 TL biriktirmek için okulda aç gezdim işe girdim orda makinaya parmağımı kaptırdım 1 parmağımdan oldum bir şeyi ne kadar emekle yaparsan o kadar çok zevk alıyosun. Unutma, Kendi emeğinle yaptığın bilgisayarı açmak kadar güzel bir his yok.
Bir oyunda bütün eşyaları açınca bütün bölümleri geçip oyunu bitirdiğinizde bir sıkıntı gelir hani ''Oyunda yapacak hiçbir şey kalmadı şimdi ne yapacağım'' diye, sanki onun gibi bir şey olmuş.

Teşekkürler, eğer içinde istenmeyen düşünceler varsa psikolağa kesinlikle gitmelisin örn;sokaktan geçen bir kediye vurmak, bir şeylere zarar vermek gibi. Herşeyden çabuk sıkılma OCD'nin önemli bir belirtisidir.
Hayır öyle hisler yok ayrıca hayvanları çok severim ama bazen saçma düşünceler gelmiyorda değil sanırım herkeste biraz var bunlar.
Psikolojide bu antideprasanlar bitiriyor adamı. İlaçları bırakın size tavsiyem uyuşturuyor resmen kafayı.

Bir oyunda bütün eşyaları açınca bütün bölümleri geçip oyunu bitirdiğinizde bir sıkıntı gelir hani ''Oyunda yapacak hiçbir şey kalmadı şimdi ne yapacağım'' diye, sanki onun gibi bir şey olmuş.
Aynen başlamadan bitirmiş gibiyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı