Neden korsana karşıyız?

Ben sadece empati yapıyorum. Herkes korsan kullansaydı oyun sektörü çoktan biterdi.
Hayır bütünler oyunlar bedava veya multiplayer odaklı olurdu.
Korsan kullanmıyorum diyen yalan dolan yapıyordur arkadaşlar, oyunlar şu anda bile en standart sürümü 570 TL, ileride 1000 TL olduğunda koşa koşa torrente giderler, bırakmazlar oyun oynamayı.

Oynamak istediğim oyunun fiyatını 400 - 500 TL yapıyorlar. Bende korsan indirip, param olduğu zaman indirimde satın alıyorum. İstek listesine ekleyip. Borç yapıyorum yani :D Ama tabii 70-120 TL bandındaki oyunlara parasının hakkını veriyorum. Sadece gerçekten oynamak istediklerimi bu şekilde yapıyorum.

Ayrıca mesela bir oyunu denemek istiyorsun, oyunun demosu yok. Steam iade sistemini oyunu denemek için olmadığını belirtiyor. Aksi halde gelecekteki iadeleri ve mevcut iadeleri reddeceğini beyan ediyor. Bu sebepten ötürü yine o yola başvurmak zorunda kalıyorsun. Yoksa kim sevmediği bir oyuna 350 TL verir ki?

Evet, ben de karşıyım fakat Ps, Ae, Pr gibi uygulamaları korsan kullanıyorum neden mi? Daha liseye yeni geçmiş birisi olsam bile tasarım bilgim yüksek ve aileme yardım etmek için korsan kullanmaya devam edeceğim, ileride param olunca kesinlikle alacağım. Korsan kullanarak yardım etmiyorum t****** satıyorum.

Oynamak istediğim oyunun fiyatını 400 - 500 TL yapıyorlar. Bende korsan indirip, param olduğu zaman indirimde satın alıyorum. İstek listesine ekleyip. Borç yapıyorum yani :D Ama tabii 70-120 TL bandındaki oyunlara parasının hakkını veriyorum. Sadece gerçekten oynamak istediklerimi bu şekilde yapıyorum.

Ayrıca mesela bir oyunu denemek istiyorsun, oyunun demosu yok. Steam iade sistemini oyunu denemek için olmadığını belirtiyor. Aksi halde gelecekteki iadeleri ve mevcut iadeleri reddeceğini beyan ediyor. Bu sebepten ötürü yine o yola başvurmak zorunda kalıyorum.
O da kalmayacak ileride, Call of Duty Black Ops Cold War Standart sürüm : 570 TL, Üst sürümleri 800-900'e kadar çıkıyor, kur daha da artsın şöyle bir 1000 TL olsun, o zaman görecem sizleri.

Bizde ne zaman 120-150 TL bandına indirime girerse, o zaman alırız. Girmez ise kendileri kaybeder, çünkü nasıl olsa çoktan bitirmiş olacağım. Zaten Call of Duty'nin online versiyonunu sevmem. Battlefield daha eğlenceliydi.

Bizde ne zaman 120-150 TL bandına indirime girerse, o zaman alırız. Girmez ise kendileri kaybeder, çünkü nasıl olsa çoktan bitirmiş olacağım. Zaten Call of Duty'nin online versiyonunu sevmem. Battlefield daha eğlenceliydi.
O fiyatlara hayatta düşmez artık, 200-300 TL belki en iyi ihtimal, sen yeni nesil oyunları korsan indirmeye mahkum olacaksın artık, adam sana deseki kardeşim senin paran yok oyun oynamayı bırak bırakacak mısın? Hayır, koşa koşa torrente gideceksin kendini kandırmayı bırak.

Kendimi kandırmıyorum ki? Adam gibi fiyata geçici olarak olsa bile indirim yapsınlar, bizde adam gibi alalım.
O fiyatlara hayatta düşmez artık, 200-300 TL belki en iyi ihtimal, sen yeni nesil oyunları korsan indirmeye mahkum olacaksın artık, adam sana deseki kardeşim senin paran yok oyun oynamayı bırak bırakacak mısın? Hayır, koşa koşa torrente gideceksin kendini kandırmayı bırak.

Geri
Yukarı