Neden Linux kullanmıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tek iyi yanının oyun olduğunu söylemek doğru kaçmaz. Hiçbir şey bilmeyen bir kullanıcıya sunduğu rahatlık da var.
Aynı rahatlık Ubuntu'da da var. Ben bilgisayar kullanmaya Ubuntu ile başladım ve hiç bir şey bilmiyordum gayet basit. Herkes Linux'u duyunca aklına Terminal filan geliyor. Ben tek bir terminal kodu bilmeden bile Ubuntu ile başlamıştım. Ön yargı var.

İnsanlar Linux varken neden Windows kullanıyor ki?

Linux'un Windows'tan iyi yanlar:
1-)Ücretsiz

Linux tamamen ücretsiz ve gönüllü bir projedir. Windows gibi para ödemenize gerek yok.
2-)Güvenli
Linux'ta virüs yok denecek kadar az, neredeyse virüs yok ancak Windows'ta tonlarca virüs dolu.
3-)Hızlı ve Hafif
Linux tabanlı İşletim Sistemleri (Ubuntu, Android veya Debian gibi) hızlı ve hafiftir, Windows'taki gibi gereksiz işlemler yok.
4-)Ön yüklü gereksiz uygulamalar yok
Windows binlerce gereksiz uygulama ile birlikte yüklü geliyor (Candy Crash Paint gib)
5-) Açık Kaynak kodlu
Linux tamamen açık kaynak kodludur ve bu sayede çok hızlı gelişir güncellenir. Kodlar açıktır ve herkes dilediği gibi açıkları fark edip düzeltebilir. Windows kapalı kaynak kodludur bu yüzden çok fazla hata içerir
6-)Mavi ekran hatası Linux'ta yok
Windows'taki lanet olası mavi ekran hatası Linux'ta yoktur, bu sayede hatasız kullanabilirsiniz.
7-)Son kullanıcı için en iyi İşletim Sistemi; Linux
Son kullanıcı için en iyi ve en basit işletim sistemleri Linux'tur (ElementaryOS gibi)
:cool: Sınırsız Kişiselleştirme desteği
Linux'u istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz, istediğiniz masaüstünü kurup (Gnome, KDE, XFCE ve Pantheon)

Windows'un Linux'tan iyi olduğu yanlar;
1-)Oyun desteği

Windows'un Linux'tan iyi olduğu tek yan oyundur. Linux harika bir sistem ancak oyun geliştiricileri Linux için oyun geliştirmiyor bu yüzden bu tür oyunları oynamak için Wine, Proton gibi programlara ihtiyaç duyuyoruz.
1. Oyun oynuyorum.
2. Kek yapmak için bütün malzemeleri bir araya getirmek sıkıcı.

Oyunlarımın tamamını dsteklemediği için.

Windows virüs mü dolu? Ben niye hiç rastlamadım? Sanki fabrika çıkışlı virüslü bir işletim sistemiymiş gibi yazmışsınız. Bu aynı Android virüs dolu diyenlere benzemiş.

Ben Windows 7'den beri mavi ekran sorunu ile karşılaşmadım ayrıca. Genel bir sorun değil bu dediğiniz.

Son düzenleme:
İnsanlar Linux varken neden Windows kullanıyor ki?

Linux'un Windows'tan iyi olduğu yanlar:
1-)Ücretsiz

Linux tamamen ücretsiz ve gönüllü bir projedir. Windows gibi para ödemenize gerek yok.
2-)Güvenli
Linux'ta virüs yok denecek kadar az, neredeyse virüs yok ancak Windows'ta tonlarca virüs dolu.
3-)Hızlı ve Hafif
Linux tabanlı İşletim Sistemleri (Ubuntu, Android veya Debian gibi) hızlı ve hafiftir, Windows'taki gibi gereksiz işlemler yok.
4-)Ön yüklü gereksiz uygulamalar yok
Windows binlerce gereksiz uygulama ile birlikte yüklü geliyor (Candy Crash Paint gib)
5-) Açık Kaynak kodlu
Linux tamamen açık kaynak kodludur ve bu sayede çok hızlı gelişir güncellenir. Kodlar açıktır ve herkes dilediği gibi açıkları fark edip düzeltebilir. Windows kapalı kaynak kodludur bu yüzden çok fazla hata içerir
6-)Mavi ekran hatası Linux'ta yok
Windows'taki lanet olası mavi ekran hatası Linux'ta yoktur, bu sayede hatasız kullanabilirsiniz.
7-)Son kullanıcı için en iyi İşletim Sistemi; Linux
Son kullanıcı için en iyi ve en basit işletim sistemleri Linux'tur (ElementaryOS gibi)
:cool: Sınırsız Kişiselleştirme desteği
Linux'u istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz, istediğiniz masaüstünü kurup (Gnome, KDE, XFCE ve Pantheon)

Windows'un Linux'tan iyi olduğu yanlar;
1-)Oyun desteği

Windows'un Linux'tan iyi olduğu tek yan oyundur. Linux harika bir sistem ancak oyun geliştiricileri Linux için oyun geliştirmiyor bu yüzden bu tür oyunları oynamak için Wine, Proton gibi programlara ihtiyaç duyuyoruz.
Wine, Proton gibi programlar sayesinde sıkıntılı olmayan bir oyun deneyimi yaşayabiliyorsak geçmeyi çok isterim. Sıkıntı oluyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı