Neden Linux kullanmıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sürekli sistem değiştiren biriyim, hepsini denemeye çalışıyorum. Editlenmiş Windows'larda dahil. Hatta bir ara her hafta format atıyordum. Linux aslında Windows'tan kat kat iyi. Fakat nedense bir türlü 2 3 haftadan fazla takılamıyorum. İlla bir programın eksikliği, oyun eksikliği çıkıyor. VM kullanarak içinden Windows kullanarak halletmeyi vb de denedim fakat onu kaldırabilecek bir bilgisayarım olmadığı için çok kasıyor VM. En sonunda sıkılıp tekrar Windows geçiyorum.

Tonla dağıtım var, çoğu birbirine yakın bile değil. Vahiy yolu ile mi bileceğim?

Driver kurmanıza gerek kalmaması lazım diye biliyorum. Kameranızı bilmiyorum, o sorununuz için konu açabilirsiniz.
Şimdi bildiğim kadarıyla 2012 ve sonrasında çıkan kartlar için ihtiyacım yok ama şimdi kart eski. Oyun oynayabiliyorum ama çözünürlüğüm 1024x768de kaldı. En iyisi yeni konu açmak olur. Kardeşime dedim Zorin OS kurayım kullanması kolay yok dedi illa Windows kullanacak çocuk :)

Linux kullanıcıları neden bu kadar toxic anlamış değilim. İsteyen istediğini kullanır sanane ya.

Şimdi bildiğim kadarıyla 2012 ve sonrasında çıkan kartlar için ihtiyacım yok ama şimdi kart eski. Oyun oynayabiliyorum ama çözünürlüğüm 1024x768'de kaldı. En iyisi yeni konu açmak olur. Kardeşime dedim Zorin OS kurayım kullanması kolay yok dedi illa Windows kullanacak çocuk :)
Dualboot yapabilirsiniz, ki kardeşinizin yaptığı işler basit işler ise kullanabileceğini düşünüyorum.

İnsanlar Linux varken neden Windows kullanıyor ki?
2-)Güvenli
Linux'ta virüs yok denecek kadar az, neredeyse virüs yok ancak Windows'ta tonlarca virüs dolu.
Linux, Windows'a göre ele geçirilmesi daha kolay bir işletim sistemidir. C1 gibi bypass yöntemleri ile sistem yöneticisi olmayan user'lardan tam yetki elde edebilmenizi sağlar. Basit bir Windows virüsünden bile daha tehlikelidir. Açık kaynaklı diye övdüğünüz işletim sisteminde güvenlikten bahsetmeyin.
3-)Hızlı ve Hafif
Linux tabanlı İşletim Sistemleri (Ubuntu, Android veya Debian gibi) hızlı ve hafiftir, Windows'taki gibi gereksiz işlemler yok.
Arz-talep meselesi. Windows'taki işlemler boş yere yok. Kullanıcı deneyimini güzelleştirmek için var.
4-)Ön yüklü gereksiz uygulamalar yok
Windows binlerce gereksiz uygulama ile birlikte yüklü geliyor (Candy Crash, Paint gibi)
Binlerce mi? 20 tane bile çıkmaz.
5-) Açık Kaynak kodlu
Linux tamamen açık kaynak kodludur ve bu sayede çok hızlı gelişir güncellenir. Kodlar açıktır ve herkes dilediği gibi açıkları fark edip düzeltebilir. Windows kapalı kaynak kodludur bu yüzden çok fazla hata içerir
Herkes dilediği gibi açıkları fark edip düzeltemez. Açık kaynakla bu söylediğinizin alakası yok.
6-)Mavi ekran hatası Linux'ta yok
Windows'taki lanet olası mavi ekran hatası Linux'ta yoktur, bu sayede hatasız kullanabilirsiniz.
7-)Son kullanıcı için en iyi İşletim Sistemi; Linux
Son kullanıcı için en iyi ve en basit işletim sistemleri Linux'tur (ElementaryOS gibi)
Hayır, kullanıcı bir program için oluşturduğu user'a tam yetki vermek için, klasör yetkileri vermek için, her sudo komutunda sözde güvenlik amacıyla şifre için uğraştırıyorsa bu en iyi ve en basit işletim sistemi değildir.
:cool: Sınırsız Kişiselleştirme desteği
Linux'u istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz, istediğiniz masaüstünü kurup (Gnome, KDE, XFCE ve Pantheon)
Bu Windows'ta da var.

Yarısı indirme linki zaten. Kaldırabiliyoruz da zaten, 4 tıklamada silinecek şey için şikayet mi edilir?
Kendileri her şey için şifre girerken sıkılmıyorlar ama bir program silerken sıkılıyorlar. Sinir oluyorum şu tiplere.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı