Rehber Neden Linux?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
GNU olmayan Linux dağıtımları var bkz: Alpine fakat genellikle GNU olanları böyle söylemiyoruz ve çokta kafaya takılacak bir şey değil bu.
Alpine neden GNU/Linux değilmiş? Nereden biliyorsunuz GNU/Linux olmadığını?
Eğer sadece GNU vakfının direkt katkı verip desteklediği dağıtımlar diye kısıtlama yaparsanız sayı çok az zaten. Bu forumda bu dağıtımlardan birini kullanan hiç kimse olmayabilir bile:

Bu konu yeni mi açıldı yoksa yeniden mi gündeme geldi? Sanki daha önce açılmıştı gibi hatırlıyorum. Linux 2. eksikliği çoğu bilgisayarın driver desteği olmaması daha yeni yeni başlıyor. Nedense Linux için virüsler sunucular için yapılıyor. Firmalar verilerini Linux üzerinde mi yedekliyor?

Forumda tek doğru yoktur. Herkes fikrini belirtir. Sizin görüşünüzle aynı olmayan kişilerle gereksiz tartışma yapıp millete laf atmak saygısızlıktır. Karşınızda konuştuğunuz kişilerin gerçekten de "ergen" olduğunu nereden biliyorsunuz? Millete laf atmak, oradan oraya vurmak kolay tabii. It uzmanı olmanız her Linux işinde kesinlikle sizin doğru olacağınız anlamına da gelmez. Biz forum üyeleri sadece fikrimizi belirtiyoruz. Ha doğru ha yanlış. Sizin sinirlenmeniz ve olayı büyültmeniz açıkçası bana gerekten saçma geldi.

Konu yamulduğu için tamamen okuyamadım önceden yazılmışsa özür dilerim ama Linux üzerinde en saçma amaç için bile uygulama bulunabiliyor. Belki sadece benim kullanım alanlarım için böyledir emin değilim.

Bildiğim kadarıyla GNU olmayan Linux dağıtımlarında bi' Android, Symbian, Haiku ve ChromeOS var.

@Disty hocam anlatmış. İnternetten araştırma ile zaten elde edebilirsiniz.
Ama şunu hepimiz biliyoruz ki Windows için çıkmış zararlılar Linux için çıkmış zararlılardan her türlü daha fazla.

Yanlış bilgiler nerede?
Hala virüs kısmına ve günlük kullanım açısından konforuna bakıyorsan hayal dünyasında yaşıyorsun.

Şu an başka bir gerçekliğe gidiyoruz. Sıkı tutunun.
Diyelim siz bir Linux dağıtımını günlük kullanım amacı için indirdiniz. Ve Linux tecrübeniz var. Temel komutlar, dosyalar, masaüstü ortamları vs.
hatta gittiniz saf Arch Linux Xfce kurdunuz. Sizi karşılayan ortam şu olacak:

Gerçi biraz daha iyi gözüküyor şimdilerde ama neyse.
Eee? Sizi kimsenin kısıtladığı yok ki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alın macOS diyordunuz. Yanından geçemez diyordunuz. N'oldu?
Sizi burada kısıtlayan yok. Serbestsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…