Neden Samsung?

Marka yerine telefona para veriyorum. Fiyat faktörü de var Türkiye gibi bir cennet ülkede yaşadığımız için. Ekstra olarak Android'in verdiği özgürlük ve kişiselleştirme yetiyor bile. iPhone 12 yerine S21 tercih ettim hem cebime 12bin-14bin₺ gibi para kaldı hem de aynı performansta bir ürün aldım.

Android 13'e gelen kısıtlamaları görmedin sanırım gelmeye de devam edecek iOS gibi yapmaya çalışıyorlar.

O Dediğiniz özellikler kişi isterse kapatilabiliyor diye biliyorum ve Samsung APK kurmayı engelleyemez kendi topuğuna sıkmış olur. Soruya gelecek olursak özgür olmasını seviyorum şimdiye kadar da hiç virüs yemedim çok şükür zamazomla yola devam.

14 Pro Max aldım. Aldığımda 40 bindi. Şu an 58 bin oldu. Altın gibi değerleniyor. Ama Samsung alsam kutudan çıkardığım anda fiyatı deli gibi düşer. Samsung ve Apple'ı çok severim fakat ekran kalitesi konusunda Samsung fakat donanım ve yazılım olarak Apple derim. Üstelik öğrenciyim ona rağmen bu yorumu yapıyorum.

14 Pro Max aldım. Aldığımda 40 bindi. Şu an 58 bin oldu. Altın gibi değerleniyor. Ama Samsung alsam kutudan çıkardığım anda fiyatı deli gibi düşer. Samsung ve Apple'ı çok severim fakat ekran kalitesi konusunda Samsung fakat donanım ve yazılım olarak Apple derim. Üstelik öğrenciyim ona rağmen bu yorumu yapıyorum.
Bazı gercekler çok aşikar kabul etmek lazım.

Biz zaten ona para vermiyozki cihazların iOS optimizasyonu çok iyi kamerasından bahsetmeme bile gerek yok.
Optimizasyon kelimesinin anlamsız kullanımını hiç sevmiyorum. Optimizasyon demek bir yazılımın olması gerektiği gibi çalışması için yapılan ayarlamalardır. Android hatta Linux dağıtımları yıllardır ARM cihazlar için 2002 yılından beri var zaten.

JVM, bir programın her platformda tek şekilde çalışmasına olanak sağlayan dil yorumlayıcısı, Java tabanlı dillerin hepsi önce JVMde çalışır. Sorunu Java programları fazla RAM kullanır, zaten üst seviye cihazlarda yeterince RAM bulunduğu için bu sorun teşkil edebilecek bir konu değil. Giriş seviyesi andoidle iphone bir zahmet karşılaştırmayın adamların amacı amiral gemisi yapmak.

Ondan bahsetmiyorum cihazlar uzun süre paşa paşa çalışıyor diyecekler için babam çıktığı seneden beridir J7 kullanıyor, tamam 1 gb ram artık hiç bir şeye yetmiyor ama gayet güzel haberlerini okuyup emülatör ile street fighter oynuyor.

Kamera konusunda iki tarafın da güzel kameraları var ama Apple daha iyi yalan yok.

Bir Apple fanboyu olarak S23 tercih ettim. Cihazın bir iPhone'dan neredeyse hiçbir farkı yok. Evet yazılım olarak Apple daha iyi olabilir ancak Samsung bunun yalnızca 1 tık altında. Ona rağmen çok iyi performans veriyor.

Apple'a IPA yüklemek APK yüklemek kadar çok basit değil.
AltStore kullanabilirsin. Yada Safari üzerinden yüklemesi mümkündür. Ekstradan Jailbreak ile her türlü IPA'yı AFC2 ile yüklemek mümkün.

Millet APK APK demiş ben 6 aydır Apple kullanıyorum hiç eksiğini görmedim açıkça söyleyim her türlü işimi görüyor.
Yoksa ikinci android telefonum var aylardır kapalı ihtiyaç duymadığım için.

Yeni konular

Geri
Yukarı