Neden Tanrı'ya ihtiyaç duyarız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kaynak at tamam diyeceğim. Ben baktım bulamadım.
Domuz eti yiyenlerde [safra kesesi iltihabı, apandisit, bağırsak iltihabı, çeşitli çıbanlar, mafsal kireçlenmeleri, damar sertliği, romatizma, grip, tansiyon yüksekliği, kalb anjini, enfarktüs gibi] çeşitli hastalıkların görüldüğü meydana çıkmıştır.

Domuz eti yiyenlerde [safra kesesi iltihabı, apandisit, bağırsak iltihabı, çeşitli çıbanlar, mafsal kireçlenmeleri, damar sertliği, romatizma, grip, tansiyon yüksekliği, kalb anjini, enfarktüs gibi] çeşitli hastalıkların görüldüğü meydana çıkmıştır.

Aynen öyle.

Eeeh o zaman ben de koyun eti yediği için hasta olan adam var diyeyim, ki vardır her türlü. Araştırdım ve tek zararı fazla yağlı olması. Yaşlılar tüketirse vs. hastalık yapar tabii. Ben zaten sağlıklıdır demedimki.

Şimdi bir dakika o zaman normal kırmızı et niye öyle değil dersin o da hastalıklara yol açabiliyor ama çok tüketildiğinde. Kuranda her şeyin fazlası haramdır diye yazıyor zaten.

Saçma gelmiyor. Allah'a inanmamak başlı başına en büyük günah zaten. Allah kitap aracılığıyla bunu söylüyor ve hala inanmıyorsa saçma değil.
Tabi hocam siz daha iyi bilirsiniz.
Kadına tecavüz edildiğinde, kadın o şoku ömrü boyunca atlatamıyor belki, de kim takar dimi zaten. Adam Cehennemde yanıp Cennete gidecek ya!

Adalet kavramını araştırın lütfen. Adalet bir şeyi yerli yerine koymak demektir.
Tamam işte. Benim yerim cehennem mi? Hayatımda karınca incitmedim ben, kimseye bir zararım olmaz. Ama üstteki arkadaşın dediği gibi tecavüzcü eninde sonunda inanıyorum dediği için cennete gidecek. Bu adalet mi şimdi? Lütfen objektif yorum yapın bu adalet mi?

Bir çocuğa, "zina çocuğu" demek nasıl hem ona hem de onun anne babasına zulüm, kıymetini düşürmek, haklarına saygısızlık etmek ve tecavüzdür. Bu iftirada bulunan kişinin, insancıl geçinmesi ve iyilik yapıyor görünmesi, bu iftirasını ve hakaretini yok etmez. Bunun gibi, kainattaki bütün varlıkların sahibi, maliki, yaratanı, rızık vereni gibi binlerce ismin sahibi olan Allah'ı inkar etmek de bundan daha büyük zulüm, hakaret ve saygısızlıktır.

• Beğen
İfadeler: 900
Bir çocuğa, "zina çocuğu" demek nasıl hem ona hem de onun anne babasına zulüm, kıymetini düşürmek, haklarına saygısızlık etmek ve tecavüzdür. Bu iftirada bulunan kişinin, insancıl geçinmesi ve iyilik yapıyor görünmesi, bu iftirasını ve hakaretini yok etmez. Bunun gibi, kainattaki bütün varlıkların sahibi, maliki, yaratanı, rızık vereni gibi binlerce ismin sahibi olan Allah'ı inkar etmek de bundan daha büyük zulüm, hakaret ve saygısızlıktır.
Ama o çocuğu görebiliyorsun, ve o sıfatta olmadığını da görebilip kanıtlayabiliyorsun, tanrıyı kanıtlayabiliyor musun? Hayır. Tanrıyı geçtim hadi hiç bir şey yoktan var olamaz dersin, müslüman tanrısını kanıtlayabiliyor musun?

İnsan oğlu tarih boyunca bir şeylere inanma, barınma, ve korunma ihtiyacı hissetmiştir. Bunun sonunda da Tanrı hipotezini ortaya atmıştır.

Tabii bu soruya cevap vermek için Tanrının var olup olmadığı tartışılmalı. Ki kanıtlanamayağı için de "Tanrıya neden ihtiyaç duyarız" demeye gerek yok. Çünkü olup olmadığı belli değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı