Neden Technopat?

Neden Technopat?

Neden Technopat?​

Öncelikle 30 Eylül 2020’den beri burada bulunan “yeni” bir kullanıcı olduğumu belirtmek isterim. Daha önce farklı forumlara girdim ve açıkçası 5-10 günden fazla durduğum bir forum bulunmuyor “Technopat” dışında. Tam bugün 18/11/2020 tarihinde 400 mesaj, 28 konu, 208 beğeniye ulaşmış bulunmaktayım. Bu forumda bulunduğum yaklaşık 1.5 aydır gerçekten gayet memnunum fakat Technopat Sosyal moderatörlerinin memnun olduğunu pek sanmıyorum. :) Sadece 1.5 ayda 8 uyarı aldım.

Asıl konuya gelelim neden Technopat. Technopat çünkü burada insanların çoğu birbirine saygılı, bilgili, yardım sever, sıcakkanlı, içten insanlar. forumda Türkçeye çok önem veriliyor diğer forumların aksine bu forumda sizin mesajlarınız kontrol ediliyor ve bu kontrol işlemi çok hızlı ve başarılı bir şekilde gerçekleşiyor. Moderatörler işini önemsiyor. Forum kaydı diğer forumların aksine daha hızlı ve kolay. Örneğin da forumunda kaydım 3 gün sürmüştü. DH forumda üyeliğim 1 aya yakın bir sürede onaylandı.

Technopat XenForo ile çok kullanışlı ve güzel bir görünüme sahip hatta çoğu forumda bulunmayan tema özelliği ile beni cezbetti. İmza konusunda uzun imzalara izin vermesi de çok hoş. Forumda paylaştığım 28 konudan hepsi 10 dakika içerisinde bir cevap aldı. Burada cidden “usta” kelimesini sonuna kadar hak eden insanlar var. Forumdaki rank/rütbe/seviye özelliği de çok hoş.

Konu oluşturmak çok kolay şu ana kadar hiçbir forumda rastlamadığım harf, noktalama işareti düzeltme özellikleri var. Foruma ilk geldiğimde cidden çok şaşırtmıştı beni bu olay. Çünkü gerçekten kolay bir şekilde konuları düzenleyip karmaşıklıktan kolayca kurtulunabiliyor. Tavsiyeler, blog, sorular, oyunlar, telefon vs. gibi sekmelere ayrılmış olması karmaşıklıktan kurtarıp sizi sanki ferah sakin bir odadaymışsınız gibi hissettiriyor. Ayrıca ilan verip satış-alış işlemlerini de gerçekleştirebileceğiniz bir alan bile var! Bir sürü sitede dolaşmaya gerek kalmadan cidden bilgili ve güvenilir şekilde alışveriş yapabiliyorsunuz. Hatta forumda English Section alanı bile var mükemmel.

Kısaca kullanımı kolay, güvenilir, hızlı, arayüzü güzel bilgisayar yormayan bir forum. Sayfayı yenilemek bile diğer forumlarda 5-6 saniyelere kadar çıkabilirken Technopat’ta 1-2 saniye bile sürmüyor. Teşekkürler böyle güzel bir forum ortamı sunduğunuz için. Gerçekten çok kaliteli bir forum moderatörlere ve kuruculara içtenlikle teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tercih sebebim sitenin ve insanlarının cringe olmaması. Aynı zamanda diğer sitelere nazaran daha akıllı insanlardan oluşuyor. Aynı zamanda arkadaşların da dediği gibi bağımlılık yapıyor. Ben iki taraf da oluyorum. Yardım isteyen de, yardım eden de.

Burada en çok sevdiğim şey üyelerin saygılı olması. Gerçek hayatta kuramayacağım arkadaşlıklar kurdum burada. Çoğunlukla yardım ediyorum, gerektiğinde yardım alıyorum. Cidden harika bir ortam burası, bağımlısı oldum. Hepinizi seviyorum. :D İstanbul da elektrikler gitti, internet paketimin son MB'larını burada harcıyorum. :d

Bende de aynı durum hocam 6-7 saat forumdaydım önceden şimdi 3 Max.

Hocam ben normalde günde 12 saat kadar forumda takılıyordum. Çoğu konuya bakmak veya yardım etmek hoşuma gidiyordu. Fakat dozu yavaş yavaş azalttım. Sosyali bırakmak istiyorum fakat gönlüm el vermiyor.
Burada en çok sevdiğim şey üyelerin saygılı olması. Gerçek hayatta kuramayacağım arkadaşlıklar kurdum burada. Çoğunlukla yardım ediyorum, gerektiğinde yardım alıyorum. Cidden harika bir ortam burası, bağımlısı oldum. Hepinizi seviyorum. :D İstanbul'da elektrikler gitti, internet paketimin son MB'larını burada harcıyorum. :d.

Son kalan interneti ile ile sosyale giriyor. İşte cesaret işte feraset işte fazilet işte fedakarlık işte mertlik işte adam gibi adamlık.

Bir de 8 uyarı yemişim. Az önce baktım da 20 diye abartmışım biraz.

Hocam yapacak bir şey yok. Biraz daha dikkatli olun. Kurallara uyarsanız uyarı almazsınız. Ben de çok fazla uyarı aldım. Siyasi içerikten uyarı aldım, siyasi profil fotoğrafı kullandığım için uyarı aldım. Ama en çok yazım hatalarım yüzünden uyarı aldım.

Hocam yapacak bir şey yok. Biraz daha dikkatli olun. Kurallara uyarsanız uyarı almazsınız. Ben de çok fazla uyarı aldım. Siyasi içerikten uyarı aldım, siyasi profil fotoğrafı kullandığım için uyarı aldım. Ama en çok.
İşte ben bunları sadece cümle sonuna nokta koymadığım için almışım o yüzden biraz içimde kalmış.

İşte ben bunları sadece cümle sonuna nokta koymadığım için almışım o yüzden biraz içimde kalmış.

Benim de içimde kalan 1-2 ceza vardı. Bir tane cezamı kabul etmedim haksızlıktı fakat uğraşmak istemedim. Siyasi profil fotoğrafı kullandığım için ceza almıştım. Sıkıntı yok kurallar belli. Fakat bazı arkadaşlarda siyasi profil fotoğrafı kullanıyorlar. Onları raporlamıştım fakat 3 gün geçmesine rağmen değişen bir şey olmadı.

Geri
Yukarı