Nedensiz bir olay gerçekleşir mi?

Kendi attığın metni anladığını zannetmiyorum.

Google translate ve fizik bilmeden olmuyor malesef.

Sadece su kisim acikliyor -> "Next measurement to be performed could affect earlier values which were left unknown by the previous measurement."

Zaten anlamaya meyilli birisi attigim ilk mesajdan konuyu kendi kendine ogrenmis olurdu. 3 mesajdir sana anlatamadik gelecekteki bir olayin gecmisteki bir olayi etkileyebilecegini :)

Bu kadar skeptik ve delil arayan birinin insaat varsa Allah vardir basitliginde argumanlarla gelip kendisinin delil sunmamasinin ironisine gecmeyecegim, zaman kaybi olacak.

Burada kapiyorum konuyu.

Son düzenleme:
Google Translate ve fizik bilmeden olmuyor maalesef.

Sadece su kisim acikliyor -> "Next measurement to be performed could affect earlier values which were left unknown by the previous measurement."

Bak yaşın kaç anlayış düzeyin ne bilmiyorum ama bu attığın ibareden "sebep sonuçtan sonra"gibi bir anlam ne doğrudan ne dolaylı olarak çıkıyor. Burada sadece bir önceki ölçümde bilinmeyen değerlerin bir sonraki ölçümlerde değerinin daha net anlaşılacağı yani sonraki ölçümlerin önceki ölçümleri tahkim edeceği ve boş yerlerini dolduracağı yazıyor.Resmen kıvırmaya çalışıyorsun ama çok iğrelti duruyor savunma tarzın haberin olsun.

Zaten anlamaya meyilli birisi attigim ilk mesajdan konuyu kendi kendine ogrenmis olurdu. 3 mesajdir sana anlatamadik gelecekteki bir olayin gecmisteki bir olayi etkileyebilecegini.

3 mesajdır sana kendi attığın metni yanlış anladığını anlatamıyorum.

Bu kadar skeptik ve delil arayan birinin insaat varsa Allah vardir basitliginde argumanlarla gelip kendisinin delil sunmamasinin ironisine gecmeyecegim, zaman kaybi olacak.

Burada kapiyorum konuyu.

Kaç mesajdır şöyle basit böyle saçma demekten başka tek bir delil tek bir argüman bile sunamadın sadece basit demekle yetiniyorsun çünkü cevabın yok.

Ben neden oluştum? Annem sayesinde. İlk insan nasıl oluştu? Dünya nasıl var oldu? Tanrı sayesinde. Tanrı nasıl varoldu? Hep vardı...

İnandırıcı gelmiyor ama Tanrı yok demek saçma olur. Tanrı'yı bir şey oluşturduysa onu ne oluşturdu?

Paradox'tan öteye gidemiyoruz o yüzden varoluş sonucu ve dinler inanca bağlıdır herkes nasıl rahat ederse ona inanır.

Nedensiz bir olay gerçekleşmez.

Eğer bir paradoksu hiçbir şekilde çözemiyorsak, bu paradoksta bilemediğimiz detaylar vardır. Örnek olarak soluk genç güneş paradoksunu verebiliriz, soluk genç güneş paradoksu kısaca: Yaklaşık 4 milyar yıl önce dünyamız daha soluk bir güneş altındaydı. Bu koşullar altında dünyanın tamamen donmuş olması gerekirken jeolojik kayıtlar bu durumun tam aksini söyler.

Google Translate ve fizik bilmeden olmuyor maalesef.

Zaten anlamaya meyilli birisi attigim ilk mesajdan konuyu kendi kendine ogrenmis olurdu. 3 mesajdir sana anlatamadik gelecekteki bir olayin gecmisteki bir olayi etkileyebilecegini :)

Burada kapiyorum konuyu.

Boşuna çabalamayın hocam ben bir yerden sonra ciddiye almadım. Bir insana ne kadar mantıklı olursan ol gene de inanmak istediğine inanacaktır.

Boşuna çabalamayın hocam ben bir yerden sonra ciddiye almadım. Bir insana ne kadar mantıklı olursan ol gene de inanmak istediğine inanacaktır.

Kim, neyi savunuyor anlamadım.

Birisi quantum fizik açıklama cart curt link eklemiş orada konudan tamamen koptum quantum fiziğinin açıklamasını ne yapalım?

Soru basit nedensiz bir olay gerçekleşir mi? @bitwise net bir cevap istiyorum senin görüşün ne? Tanrı var mı? Agnostik tarzında mı düşünüyorsun? Bana quantum entaglement cart curt linki yollamadan sade bir cevap verir misin?

Soru basit nedensiz bir olay gerçekleşir mi?

Aslinda ilk mesajimda verdim.

Neden derken kastettigin doga yasalari kapsami icinde bir sebep ~ sonuc iliskisiyse, hayir. Her olaya sebep olan bir mekanizma vardir. ( Ben buna "nasil" diyorum. Ingilizce'deki why ~ how farki bizde net degil. )

Neden derken kastettigin bir olayi planlayan, dizayn eden bilincli bir mekanizma ise cevabim evet; evrendeki olaylarin ezici cogunlugu bilincli bir mekanizma etkisi disinda gerceklesiyor bana gore.

Evren nasil meydana geldi bilmiyoruz, o yuzden evreni meydana getiren super bir bilinc var mi bilmiyorum (kimse bilmiyor zaten). Fakat varsa bile bizim bu uydurma dinlerde betimledigimiz ile yakindan uzaktan ilgisi olan bir varlik degildir bana gore. ( Agnostik - ateist )

Bu arada kuantum linki o kadar karisik bir mesele de degildi, zamani surekli bir yone dogru akan bir sey kabul etmek zorunda degilsin. Gelecekteki bir olay gecmistekini de etkiliyor olabilir. Bu kadar ozunde demeye calistigi sey.

Ben de bundan yola cikarak dedim ki, o halde bir eserin yaraticisi eserden sonra da "peyda" olabilir. Sanatcisi olmayan bir eser var olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı