Nefes Alırken Kalp Batması neye işaret eder?

Bildiğim kadarıyla forumda kalp doktoru yok hastaneye gitmeniz daha doğru olur.
Yorumlara bakıyorum herkes doktor olmuş.

b
Merhaba 19 yaşındayım bende de aynı sorunlar oluyor ve endişeliyim. Sonrasında doktora gittiğinizde nasıl bir teşhis konuldu acaba
Kanser falan değilmişim çok şükür 😃 sadece kalp kapakçığının biri diğerlerine göre biraz daha büyük olduğu için batma oluyormuş. Eskiden nefes alırken batıyordu artık nefes alsam da almasamda batma oluyor. Sizin de kanser olduğunuzu hiç zannetmem. Bazen üşütmekten de oluyormuş o da kas ağrısıymış aslında sol tarafta olduğu için kalp zannediyormuşuz. Dediğim gibi durum böyle.

Kanser falan değilmişim çok şükür 😃 sadece kalp kapakçığının biri diğerlerine göre biraz daha büyük olduğu için batma oluyormuş. Eskiden nefes alırken batıyordu artık nefes alsam da almasamda batma oluyor. Sizin de kanser olduğunuzu hiç zannetmem. Bazen üşütmekten de oluyormuş o da kas ağrısıymış aslında sol tarafta olduğu için kalp zannediyormuşuz. Dediğim gibi durum böyle.
Kardeşim kusura bakma bunu yeni görüyorum alakasız bi yerden sordum gidip bilmeden :/ Peki şimdi durumun nasıl geçti mi ağrılar tamamen?
Kardeşim kusura bakma bunu yeni görüyorum alakasız bi yerden sordum gidip bilmeden :/ Peki şimdi durumun nasıl geçti mi ağrılar tamamen?
bi de ne doktoruna gitmek gerekiyor?

Son düzenleme:

bi de ne doktoruna gitmek gerekiyor?
Önemli değil kardeşim bende şimdi gördüm yorumunu bayadır girmiyorum. Batmanın bu aralar olmadığını senin yorumunla farkettim 😊 kardiyoloji bölümüne gitmelisin 👍

17 yaşındayım. Yaklaşık 4 gündür nefes alırken aniden sol göğüs tarafında (bıçak, batma) ağrı oluyor. Bazen de gün içerisinde hafif hafif ağrıdığı oluyor. Hastaneye gittim ve doktor kalp kapakcığının birisinin hafif geniş yapıda olduğunu söyledi. Sonra sigara kullanımı, daha önceden hastalık geçirip geçirmediği mi, yakınlarımızda kalp hastalığı olan var mı diye sordu. Ekg istedi ve sonuçta "ufak tefek değişiklikler var kan tahlili ve ciğer röntgen istiyorum" dedi. Araştırdım ve akciğer kanseri belirtilerinde nefes alırken batma ve doktorun bu tür sorular sorduğu sonucunu aldım. Düşündüğüm şey olacak diye korkuyorum. Yoksa ben mi abartıyorum bu durumu? Başına böyle bir şey gelen var mı?

Bende de aynısı oldu son 2 günde 4 5 gibi gülerken veya derin bir nefes alırken oluyor gerçektende çok endişeleniyorum rap söylüyorum bundan kaynaklı olabilir mi.

Öncelikle Akciğer kanserinde, kanser ileri evredeyken semptom verir yani tümör akciğeri geçer ve plevra dediğimiz zara ulaşır ve ağrı oluşturur. Yani içinizi rahat tutabilirsiniz bu konuda. Doktorunuz da daha agresif tetkikler isterdi düşüncesi bu olsaydı, bronkoskopi gibi. Rahat olun yani. Ağrılarınız nedenlerine gelirsek, kalple ilişkili olacağı gibi yeni başlangıçlı olduğu için kas ağrısı olması muhtemel. Ayrıca plöretik bir ağrı tarifliyorsunuz. Bir sürü neden olmakla beraber grafide bir şey çıkmamışsa muhtemelen kas ağrısıdır. Üzerinden 4 gün geçmiş. Ani değişen vital bulgunuz da yok. İçiniz rahat olsun yani.
Benim ağrılarımın üzerinden 2 gün geçti , umarım dediğin gibi olur .

17 yaşındayım neredeyse 1 yıldır durduk yere kalp sancıları çekiyorum ani şekilde ve 4 yıldır sigara kullanıyorum. Hiçbir doktora ya da hekime başvurmadım.

Geri
Yukarı