nVidia "Bu grafik sürücüsü uyumlu donanımı bulamadı" sorunu

sefa5

Hectopat
Daha fazla  
Aygıt yöneticisinden güncelleme yaptığımda ''kod 31'' hatası alıyorum. Ve aygıt zaten güncel diyor.
Nvidia sitesinden otomatik tarama yaptığımda ''Üreticiniz cihazınız için kendi web sitesinden bir sürücü yüklemenizi gerektiriyor'' hatası alıyorum.
Manuel ile indirdigimde ise ''Bu grafik sürücüsü uyumlu donanımı bulamadı'' hatatası veriyor.
Denemediğim başka yol var mı ya da bu hatayı nasıl cözeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücünüzün içerisinde yapılacak küçük bir değişikli ile bu sorun çözülüyor. Ekran kartınızın modelini söyleyin bize, biz halledelim.

Sorunu nasıl çözdüğünüzü bize açıklarsanız eğer çok iyi olur. Başka faydalanmak isteyen arkadaşlara da rehber olmuş olursunuz. :)

İlk olarak nVidia sürücüsünü çalıştırdım. 'Bu grafik sürücüsü uyumlu donanımı bulamadı.' yazdı.sonra onu kapattım.
C:\NVIDIA\DisplayDriver\355.82\Win8_WinVista_Win7_64\International\Display.Driver\nvami Girin.
Burda Ctrl+F tuşu ile ekran kartınızın modelini arayın ve sol tarafındaki kodları not defterine kopyalayın(Birden çok olabilir.Ben hepsini aldım.)
Aygıt yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları > Ekran kartınıza sağ tıklayın Özellikler girin. Açılan pencereden üst taraftan Ayrıntılar deyin özelliklerden Donanım kimlikleri deyin ve değerlerden ikinci sıradakini kopyalayın ve not defterine yapıştırın.
Şimdi not defterine önceden yapıştırmış olduğunuz kodları nvami dosyasında tek tek arayarak karşılığında çıkan değerleri donanım kimliklerindeki ikinci değerle değiştirin ve dosyayı kayıt edip çıkın.

win 7 kullananlar sürücüyü direk kurabilir.
win 8 kullananlar ekranın sağından Ayarlar > Bilgisayar Ayarlarını Değiştir > Genel > Ve en altta Gelişmiş Yeniden başlat var ona girin.
Sorun gidere girin.
Burda F7 de 'imza kontrolü devre dışı bırak' şeçeneği ile bilgisayarınız yeniden başlayacak.Sonra ;
C:\NVIDIA\DisplayDriver\355.82\Win8_WinVista_Win7_64\International\setup ile kurulum yapabilirsiniz.
Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. Kolay gelsin.

Aynı dertten muzdaribim hatta konuyu açan arkadaş tıpatıp sizinle aynı sürümü modeli bile aynı sanırsam bana yardımcı olabilir misiniz? Dediğinizi yaptım olmadı not defterinin resmini de atıyorum doğru mu diye bir bakın..

@JaroxJamaica sizden de yardım bekliyorum :)

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    6,2 KB · Görüntüleme: 1.216
upload_2015-9-17_18-34-28.png

kardeşim ben böyle değiştirdim seninkinde alt satıra filan geçmiş sanırım ondan olabilir.
Ekran kartın Nvidia 635M mi ?

evet kardeşim o lanet ekran kartı. :)

deniyorum çok teşekkürler kardeşim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı