NVIDIA GeForce NOW konusunda geri adım attı!

NVIDIA, yurt dışı hesaplarını Türkiye'ye zorunlu taşımaktan vazgeçti, yurt dışı hesabını Türkiye'ye geçirenler bir süreliğine GAME+ hizmetini aylık 50 TL'den kullanabilecekler.

FB_IMG_1615579787343.jpg

Yapamayacakları bir şey yok çünkü yurtdışında bu hizmetin bedeli 5 Euro. Bizde neden 8,3 Euro? Turkcell hiçbir şey söylemeseydi 5 Euro diye tahmin ederdik lakin "Türkiye'ye özel fiyat" deyince 5'in de altına inilip sürümden kazanmaya çalışacaklar sanmıştık. Meğer Türkiye'ye özel kazık fiyatlandırmaymış.
5 Euro'nun altına inmez zaten demek istemiştim. Nvidia'nın ekran kartı satışları ile Geforce Now üyeliğini dengelemek için belirlediği fiyat o sonuçta. Üstelik burada Nvidia'nın + Turkcell'in payı olacak ayrı ayrı. Tabii ki fiyatın 5 Euro'dan yüksek olması saçmalık ama Nvidia 5 Euro'ya Türkiye'den ihtiyacı kadar kullanıcıyı alıyordu bence Avrupa sunucularına, Türkiye'ye henüz gelme planları yoktu. Dolayısıyla Turkcell'den aldıkları payda fazla indirim yapmadıklarını düşünüyorum. Turkcell de yıllardır ülkenin en pahalı hizmetini sunan şirketlerden birisi zaten.

İnsanlar istiyor ki Türkiye'ye özel 1-2 Euro falan olsun, Spotify gibi 15-20 liraya kullanılsın. 2000-3000 TL'lik ekran kartı satan firma, sana neden aylık 9-10 TL'ye abonelik sunsun ki?

Nvidia hâli hazırda Avrupa sunucusundan Founders sürümünü kullanan kullanıcıları zorla Türkiye sunucusuna geçirmekten vazgeçti ve Founders hesabı alan kişiler 1 ay içerisinde isterlerse ekstra fiyat farkı ödemeden Türkiye sunucusuna geçebilecekler. Sadece 1 yıllık. Türkiye fiyatları için hâlâ değişen bir şey yok. İlk satın alacaklar için hâlâ fiyat 75 TL. Zorlamaya, itiraz etmeye devam arkadaşlar. Hiç yoktan o 3 aylık 150 TL olan paketi kalıcı yapana kadar durmak yok. Gene de bu olan çok güzel bir gelişme. Hem hesaplarınız zorla silinmeyecek hem verileriniz başka firmalara verilmeyecek hem de aldığınız fiyattan kullanmaya devam edeceksiniz. Avrupa satın alımları sürekli açık olacak mı yoksa sadece 1 yıllık açık bırakılacak mı? Kesin değil. İyi forumlar. Ha son olarak, "Yok fiyatlar çok iyi, yok o parayı seve seve vereceksiniz." diye konuşan arkadaşlara da selam olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı