NZXT AM5 soket upgrade kit nereden temin edilir?

CanonD

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,

5 senelik PC'imi upgrade yaparak AM4 soketten AM5'e geçiş yaptım fakat henüz yeni işlemciyi monte edemedim.
Çünkü birçok eski soğutucu yeni soketlere tam anlamıyla uygun değil. Bu yüzden sokete uygun kit kullanmak gerekiyor.

Kendim NZXT Kraken X62 kullanıyorum. NZXT normalde upgrade kitini bir form doldurarak size ücretsiz yolluyor.
Fakat sıkıntı şu ki yurt dışından geldiği için ve kargo durumları şu an sıkıntılı olduğundan çok uzun süreçte gelebiliyor.

Birçok teknoloji market sitelerine baktığımda Thermaltake veya Cooler Master gibi markaların AM5 upgrade kiti satılmakta ama NZXT yurt içinde hiçbir yerde gözükmüyor.

Bu kiti sağlayabilen yurt içinden bir firma var mı bildiğiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek emin değilim fakat sanırım Türkiye'de satan yok.
Formu doldurduğun zaman Türkiye'ye yaklaşık 10-15 gün içerisinde getirdiklerini duymuştum.

Pek emin değilim fakat sanırım Türkiye'de satan yok.
Formu doldurduğun zaman Türkiye'ye yaklaşık 10-15 gün içerisinde getirdiklerini duymuştum.
Evet bana yaklaşık 16 gün sonra 100 lira gümrük vergisiyle geldi :D
Fakat biraz daha detaylıca araştırdığımda öğrendim ki Arena teknik servisi bir sorun olmadığı takdirde yardımcı oluyor. Ben kendileriyle iletişime geçtim ve istediğim parçayı bedelsiz sağladılar sağolsunlar.

Evet bana yaklaşık 16 gün sonra 100 lira gümrük vergisiyle geldi :D
Fakat biraz daha detaylıca araştırdığımda öğrendim ki Arena teknik servisi bir sorun olmadığı takdirde yardımcı oluyor. Ben kendileriyle iletişime geçtim ve istediğim parçayı bedelsiz sağladılar sağolsunlar.
Braketi Arena aracılığı ile nasıl aldığına dair detaylı bilgi verebilir misin?

Merhaba. Konuyu biraz hortlatmış gibi gözükeceğim ama ilerde lazım olacaklara buradan bir yardımım dokunsun. Nzxt sitesinden destek açarak am5 soketi istedim. Bana ilk olarak bir nzxt sıvı soğutmam olduğunu kanıtlamamı istediler. Daha sonra Bir Amd 7000 serisi veya Am5 bir anakartım olduğuna dair kanıt. Ben anakartı nzxt ye sorduktan sonra aldım. Bu ikisinin faturasını onlara ilettim. Bana kısa sürede dönüş yaptılar. 3 iş günü içerisinde göndereceklerini söylediler. Söyledikleri gün kargoya verildiğini bildirdiler. Ama yurt dışından geldiği için daha elime ulaşmadı. Süreç hızlı işliyor. Hemen isteyip yollatabilirsin. Sanırım Bi gümrük vergisi ödeyeceğim onun haricinde Bana ödeme yapacağımı söylemediler. Diger arkadaşlara yardımcı olduysam ne mutlu bana

Geri
Yukarı