Öğrenciler için forum kurmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hâlâ yönetmeliği bilmeyen bir sürü öğrenci var ama. İnternete bakmaktan âcizler.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE ortak olur mu acaba? Eğitim konusunda bilgisi var.

Ben daha detaylı tartışılmasını sağlayacak bir site açmak istiyorum. Eğitimhane, BilgisayarBilişim Eğitimciler Bölümü gibi ama öğrenciler için olan versiyonu.

Zaten internete baktığımda öğrenciler için özellikle kurulan forum sitesi yok.

MyBB düşünüyorum.

O sırada internette 9 TL'ye Windows 10 key satılıyordur :/

Bu arada domaini İsimtescil'den, hosting hizmetini ise Hostinger'den almayı düşünüyorum. Bir de 18 yaş altı olmam forum açmama engel mi?
Windows key ile server mi açılıyor?

Ben yönetim, moderasyon işlerini seven biriyim. Bu yüzden aklıma forum kurma fikri geldi. Forumun fikri olarak da öğrencilerin akıl danışabildiği, okulunda olan şeylerin yönetmeliğine aykırı vs. olup olmadığını ve daha fazlasını sorabilecekleri bir ortam düşünüyorum. Size forum kurmak hakkında sorularım var. 18 yaş altıyım, bu kurmama engel mi, üyelerin davranışları bana sorun çıkartır mı? Bir de nasıl üye kasabilirim? Forum için ödeyebileceğim maksimum aylık tutar 20 TL.
Forum işi artık zaten kesat, biraz daha kafa yorup çok orijinal bir şeyler bulman gerek illa bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsan. Ayrıca bu bütçe ile imkansız seviyesinde her şeyi ücretsiz kullanmanız gerekir. Kaliteli bir şey ortaya koyulmaz. Özellikle en başta biraz yatırım gerekir, site için. Daha sonra ki zamanlarda da 20TL yeterli kalmaz.

Hayır. Orada her şeyin pahalı olmadığını savunuyorum.

Ben de biliyorum ama açmak mümkün mü diye yine de sormak istedim.
Ayrıca orjinal windows key 2000 liranın üstünde eğer sahte server açabilecekseniz buyurun bekliyorum :)

Kırılmış server*

Size yardımcı olmak isterim. Elimden geldiğince iletişime geçmek isterseniz yazın.

Ayrıca orjinal windows key 2000 liranın üstünde eğer sahte server açabilecekseniz buyurun bekliyorum :)

Kırılmış server*
:/ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎

Xenforo lisans ücretli haberiniz olsun. Onun yerine ücretsiz mybb kurabilir. VDS sunucu alıp flarum'da kurabilir.

Size yardımcı olmak isterim. Elimden geldiğince iletişime geçmek isterseniz yazın.
MyBB sizce uygun mudur bu iş için? Bir de ucuz hosting + domain önerme şansınız var mı? Zaten MyBB hafif yazılım. Dosya yüklemeyi de engellerim büyük ihtimalle forumda.

MyBB sizce uygun mudur bu iş için? Bir de ucuz hosting + domain önerme şansınız var mı? Zaten MyBB hafif yazılım. Dosya yüklemeyi de engellerim büyük ihtimalle forumda.
Mybb hafif ve aktif olarak ücretsiz destek veren baya site var. Bunun yanında sunucu da yardımcı olabilirim. Kendi sunucumda yer açabilirim size, ucuz domain ise şimdilik google domain önerebilirim.

Mybb hafif ve aktif olarak ücretsiz destek veren baya site var. Bunun yanında sunucu da yardımcı olabilirim. Kendi sunucumda yer açabilirim size, ucuz domain ise şimdilik google domain önerebilirim.
Sunucu için kaç lira istersiniz?

Bu bütçeyle açacağın sitenin kendine hayrı olmaz. Sadece okul için forum açmak da gereksiz yönetmelik duruyor zaten isteyen bakar neyin yasak olduğuna.
Sadece okul için değil. Türkiye'deki isteyen her öğrencinin kaydolabileceği bir forum düşünüyorum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı