Öğretmene Sevginizi Nasıl Belli Edersiniz?

Ben gül almistim 2. sinifta, cok seviyordum hakikaten ögretmenimi ya. Fadime Semizer ismini hic unutmam bu yüzden. :)
50 yaslarinda falan kirisik yüzlü ama gülünce insanin icini sicacik ederdi Allahima. :)

Aslında bunun için olağan dışında bir şey yapmaya gerek yok. Onun dersine daha dikkatli katılım göstermeniz ve bunu ona güzel bir şekilde hissettirmeniz en önemli husus. Öğretmenin ev sevdiği öğrenci derse olan saygısı en yüksek olan; öğretmene, öğrenmeye, arkadaşına, okula saygısı en yüksek olan öğrencidir.

Bunun dışında onunla ders dışında konularda samimi sohbetlere girerseniz ne güzel.

Aslında bunun için olağan dışında bir şey yapmaya gerek yok. Onun dersine daha dikkatli katılım göstermeniz ve bunu ona güzel bir şekilde hissettirmeniz en önemli husus. Öğretmenin ev sevdiği öğrenci derse olan saygısı en yüksek olan; öğretmene, öğrenmeye, arkadaşına, okula saygısı en yüksek olan öğrencidir.

Bunun dışında onunla ders dışında konularda samimi sohbetlere girerseniz ne güzel.
Maalesef dersimize girmiyor.
En sevmediğim şey.
Ben gül almistim 2. sinifta, cok seviyordum hakikaten ögretmenimi ya. Fadime Semizer ismini hic unutmam bu yüzden. :)
50 yaslarinda falan kirisik yüzlü ama gülünce insanin icini sicacik ederdi Allahima. :)
Lisedeyim.
Tenefüste peşine takıl konu hakkında soru sor muhabbet et.
Mantıklı.

O zaman nöbetçi olduğu yerde tenefüslerde sohbet edebilirsin. "Hocam sizin branşınız ne?" en klasik sorudur dersine girilmeyen öğrencinin sorduğu.

Ben her öğretmenimi seviyordum ancak daha çok kendime yakın hissettiğim öğretmenlerimin dersinde pür dikkat onu dinliyordum. Hiçbir şekilde uyarılacak bir şey yapmıyordum ve efendi duruyordum.

Öğretmeninizin ilgi duyduğu şeyleri araştırabilirsiniz. Sosyal medya hesabı varsa neye bakıyormuş, neler izliyormuş göz gezdirilebilir. Ben, öğretmenimin sevdiği kitabı araştırmıştım.

Son düzenleme:
O zaman nöbetçi olduğu yerde tenefüslerde sohbet edebilirsin. "Hocam sizin branşınız ne?" en klasik sorudur dersine girilmeyen öğrencinin sorduğu.
Hocayı tanıyorum da dersimize girmiyor.
Ben her öğretmenimi seviyordum ancak daha çok kendime yakın hissettiğim öğretmenlerimin dersinde pür dikkat onu dinliyordum. Hiçbir şekilde uyarılacak bir şey yapmıyordum ve efendi duruyordum.

Öğretmenizin ilgi duyduğu şeyleri araştırabilirsiniz. Sosyal medya hesabı varsa neye bakıyormuş, neler izliyormuş göz gezdirilebilir. Ben, öğretmenimin sevdiği kitabı araştırmıştım.
Önerileriniz beni aydınlattı bayım.

Aradaki muhabbeti fırsat buldukça arttırarak iletişimi kuvvetlendirebilirsin. Sevgini belli etmek için güzel bir dolma kalem hediye edebilirsin mesela.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı