Ölümden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki "tanrı'yı kim yarattı" dediğim zaman "tanrı zamandan ve mekandan münezzehtir" gibi bir şey saçmalayacağın için sormayacağım bile. Sadece şunu diyebilirim ki; tanrı zamandan ve mekandan münezzeh olabiliyorsa, evrenin de aynı şekil münezzeh olamaması için bir sebep yok.

Her dinin ayrıntısını araştırdım ve hiçbirinin doğru din olmadığını gördüm.

Daha ne olduğunu bile bilmiyorsun ama senden bilgili bir dinsiz olarak söyleyeyim: Kalbimi mühürlüyor evet.

Arap tanrısı Allah'ın kalbimi mühürlemesi özgür irademe kendisi tarafından müdahaledir, bu da yine ilk başta yazdığıma gelir.

Tanrı beni kafasına göre yaratıyor, kafasına göre kalbimi mühürlüyor, kafasına göre beni cehennemine koyuyor. "bir tanrı varsa bunları yapamaz" demiyorum, sonuç olarak tanrı her şeyden güçlüdür. Ancak tanrı bunu yapıyorsa, o zaman tanrı mutlak iyi değil demektir ve bu İslam'ın bu argümanını çürütür.

Kanka bak sakinim ama onun olduğu yer ile senin olduğun yer çok farklı senin mantığın illaki bir şeyi bir şey yaratmış olması lazım sanıyorsun ma senin mantığın buna yetmez hiç kimseniz yetmez çünkü sen yaratıldığın için bunu düşünüyorsun o zamanı ve mekanı yaratmış sende diyorsun ki oda zaman içinde olmalıki bir düşün töğbe haşada onu yaratanı da biri yaratmış olmalı onu yaratanı öyle böyle sonsuza kadar gider onun için senin ve bizim aklımız ona ermez kanka.

Niye sana sorun mu Müslüman olmam?

Kanka 2 saattir müslümanlığı savunuyorum neden kötü olsun.

Fotoğraf gayet açık.

İngilizcem yok açıklar mısın anlayamadım.

• Beğen
İfadeler: Hds
Bu konu niye 8 sayfa oldu adam dinsiz işte adamın kararı adam ölümden korkuyorum demiş siz adama İslam anlatıyorsunuz adam zaten İslam'ı araştırmıştır sonradan aklı başına gelir Müslüman olur ne abarttınız.

Bu konu niye 8 sayfa oldu adam dinsiz işte adamın kararı adam ölümden korkuyorum demiş siz adama İslam anlatıyorsunuz adam zaten İslam'ı araştırmıştır sonradan aklı başına gelir Müslüman olur ne abarttınız.
Ben aslında arkadaşa cevap verdim. Ama üstüme uçuştular hemen.

Peki "tanrı'yı kim yarattı" dediğim zaman "tanrı zamandan ve mekandan münezzehtir" gibi bir şey saçmalayacağın için sormayacağım bile. Sadece şunu diyebilirim ki; tanrı zamandan ve mekandan münezzeh olabiliyorsa, evrenin de aynı şekil münezzeh olamaması için bir sebep yok.

Her dinin ayrıntısını araştırdım ve hiçbirinin doğru din olmadığını gördüm.

Daha ne olduğunu bile bilmiyorsun ama senden bilgili bir dinsiz olarak söyleyeyim: Kalbimi mühürlüyor evet.

Arap tanrısı Allah'ın kalbimi mühürlemesi özgür irademe kendisi tarafından müdahaledir, bu da yine ilk başta yazdığıma gelir.

Tanrı beni kafasına göre yaratıyor, kafasına göre kalbimi mühürlüyor, kafasına göre beni cehennemine koyuyor. "bir tanrı varsa bunları yapamaz" demiyorum, sonuç olarak tanrı her şeyden güçlüdür. Ancak tanrı bunu yapıyorsa, o zaman tanrı mutlak iyi değil demektir ve bu İslam'ın bu argümanını çürütür.

Kafasına göre değil sana seçenek sunar ve senin kendi irade ve aklınla müslümanlığı şeçmen için seçenek verir sen seçmemişsin ve kafasına göre koymuyor seni cehenneme veya cennete senin boşuna aklın yok kanka sen sınıf başkanı olduğunu düşün sen onların iyiğili için susmasını istersin eğer susmazsa cezası vardır Allah'ta senin iyiliğini ister ancak sen müslümanlığı seçmezsen cezasınıda sonsuza kadar görürsün.

• Beğen
İfadeler: Hds
Kafasına göre değil sana seçenek sunar ve senin kendi irade ve aklınla müslümanlığı şeçmen için seçenek verir sen seçmemişsin ve kafasına göre koymuyor seni cehenneme veya cennete senin boşuna aklın yok kanka sen sınıf başkanı olduğunu düşün sen onların iyiğili için susmasını istersin eğer susmazsa cezası vardır Allah'ta senin iyiliğini ister ancak sen müslümanlığı seçmezsen cezasınıda sonsuza kadar görürsün.
Arkadaş ölümden korkuyorum dedi ve konu din kavgasına döndü.

Merhaba arkadaşlar, ateistim ve ölümün yavaş yavaş gelmesinden çok bunalıyorum. Genç olmama rağmen her gün yatarken ölümü düşünüyorum. Hayattan zevk almaya çalışıyorum ama ölümün sonrasını yani hiçbir şey olmayacağını, hissetmeyeceğimi, tepki vermeyeceğimi, konuşmayacağımı bilme düşüncesinden korkuyorum..

Hayatımın en azından şu yıllarında ölümü nasıl unutabilirim, siz ne yaparak unutuyorsunuz?
Herkesin illaha öleceğini unutma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı