Ölümden sonra dirilme mümkün mü?

Ruhda belki bilimsel bir şeydir ve ileride kanıtlanır, ne biliyorsunuz? Ona bakarsak ölümden sonra diriltmekte kanıtlanmış bir şey değil ama tartışıyoruz.
Hocam şuan için konuşuyorum ben. İleride kanıtlanabilir, olabilir ben şuan için dedim. Bu arada burada hayal, tahmin yürütüyoruz bazı arkadaşlarımız gelip mesajlara "gülücük" atıp gidiyor dalga geçer gibi sanki ileriyi görmüşüm yanlış bilgi veriyorum.
Mümkün olacağını pek sanmıyorum insan bedeninin bir sınırı var.
Tahmin, hayal yürütüyoruz. Olabilecek şeyleri söylüyorum ben sadece.

Ölümden sonra çürüyen bedende diriltmek belki gelecekde bir şekilde mümkün olablir, fakat bana ölen insanı klonlama daha yakın geliyor.

Dini yönden düşünürsek Allah bizi 0 dan yarattığı için istersen aynı bedene sonsuz kere ruhumuzu yerleştirip çıkartabilir. Bilimsel yönden düşünür isek hiç sanmıyorum. İnsan ruhuna sahip olmak bana imkansız geliyor.

Eğer ruh diye bir varlığın gerçek olduğunu hesaba katarsak bence hayır. Bedeni diriltsen bile ruhu nasıl geri getireceksin ki?

Teknik olarak kalp masajı ölüyü diriltmek sayılır. Vücut fonksiyonları bitmiş bir kişiyi geri döndürüyor sonuçta.

Linç geliyor, hissediyorum.

Tüm cevaplar için teşekkür ederim. Çürümüş beden nasıl dirilecek diyen arkadaşlar, gelecekte dedim zaten. Teknoloji inanılmaz bir hızla gelişiyor. Her şey olabilir. Dine ve ruha bağlayan arkadaşlar ben inanmıyorum. Ölüm bir yok oluş eğer gelecekte dediğim gibi gelişen teknoloji ile diriltilmezsek.
Eğer ruh diye bir varlığın gerçek olduğunu hesaba katarsak bence hayır. Bedeni diriltsen bile ruhu nasıl geri getireceksin ki?
Ruha inanmıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlginç izleyeyim.
Bilemeyiz ki belki coooook ileride olabilir.
Zaten ölmüş olduğumuz için hemen geçecek.

Geri
Yukarı