Ölümden sonra ne oluyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Genelleme olarak ölümden sonra ne olacağını insanlar bilemez inançlı insanlar farklı farklı şeyler düşünür yeniden başka bir canlı olarak dünyada doğmak ahirete gitmek gibi ben şahsen müslümanlığı araştırarak ve hayatın boş olduğunu saçma bulduğum için inanıyorum ateist insanlarında araştırıp neden olmadıklarını fikirlerince anlıyorum ama katılmıyorum yani ölümden sonra ne olacağını bilemeyiz inançlı bir insansan inancına göre yaşaman en sağlıklısı olur sanırım.
Edit: Yanlışlıkla arkadaşı etiketlemişim :).

Bak işte bu kurallara uymak sana değil şansa kalmış bir şey.
Sana kalmış evet, öldürmeyebilirsin. Her Afrika'da yetişen katil mi oluyor sanıyorsun sen? Şu hayatta şans diye bir şey yoktur. Kader, kısmet vardır. Herkesin kaderi doğmadan önce bir nebze bellidir. Kalanı sana kalmış.

Sana kalmış evet, öldürmeyebilirsin. Her Afrika'da yetişen katil mi oluyor sanıyorsun sen? Şu hayatta şans diye bir şey yoktur. Kader, kısmet vardır. Herkesin kaderi doğmadan önce bir nebze bellidir. Kalanı sana kalmış.
Az belgesel izle, orada insan haklarını savunan, eşitlikçi kaç kişi var? Herkes önce kendisine yardım etmeye çalışıyo orada, sen pedagolojiden ne anlıyorsunki? Eğer o çocuk vahşi bir şekilde yetiştirilirse vahşi olur, en basit örneği çocuk travmaları pedofiliye yol açabiliyor. Çocukların beynini yıkamak çok kolay, orada onlara bunların yanlış olduğunu anlatacak kimsede yok. Sen insanları öldüreceksin, o insanlar kötü biz haklıyız düşüncesiyle yetiştiriyorlar. Çocukta hiçbir şey yapamıyor. Dediğiniz zaten kendisiyle çelişiyo, şans kaderi belirliyor.

Bu hadisin gerçek olmadığını bu cümleden anlayabiliriz.

Kanıt istersen;

"Yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden şefaat umarız" Fatiha 5

"Aracıların şefaati bir yarar sağlamaz" Müdeessir 48

"Göklerdeki meleklerin bile şefaati bir yarar sağlamaz. Ancak Allah'ın dilediğine ve hoşnut olduğuna izin vermesinden sonrası başkadır" Necm 26

Necm 26 yüzünden oluşan bu şefaatçilik mevzusu yanlış anlaşılıyor. Şefaat, birini Cehennem'den alıp Cennet'e getirme yetkisinin insana verilmesi değildir. Cennet'in katlarından daha üstte olan birinin daha alttaki birini yanına alabilmesidir. Mesela Firdevs Cennetleri'ndeki bir anne, Adn Cennetleri'ndeki oğlunu yanına alabilir.
Dostum hangi dine mensup ediyorsun bilmiyorum ama, yazdıkların çok günah inkar ediyorsun, Allah korusun Müslümanlıktan bile çıkar, kafir olursun.

Efendimiz (asm), şefaatının büyük günah işleyenlere olduğunu ifade etmişler ve “Benim şefaatim ümmetimden büyük günah işleyenleredir.”

Resûlullah Efendimiz:

“Her peygamberin (mutlaka kabul edileceği vaad edilen) bir duası vardır. Bütün peygamberler o dualarını bu dünyada yaptılar. Ben ise duamı kıyamet günü ümmetime şefâat etmek için sakladım. Bu şefaatim inşaallah ümmetimden, Allah’a hiçbir şeyi şirk koşmadan vefat edenlere fayda verecektir.” buyurmuşlardır. (Müslim, Îmân, 338. Krş. Buhârî, Daavât, 1; Tevhid, 31; Müslim

ALLAH DİLEDİĞİNE ŞEFAAT HAKKI VEREBİLİR

Mülkün tek sahibi Allah’tır. Bu mülkten dilediğini dilediğine verir, dilediğinden alır. Dolayısıyla, kıyamet günü dilediğine şefaat izni de verebilir.

Mülk O’nundur ve hamd ona mahsustur.” (Teğâbün, 1) âyet-i kerimesinde Allah, mülkün tek sahibi olduğunu söyler. Diğer taraftan da:

Mülkü dilediğine verir, dilediğinden alırsın!” (Âl-i İmrân, 26) buyurarak başkalarına da mülk verdiğini bildirir.

Ayrıca Kuran'da kanıtlarıda vardır.

• İzni olmadan O’nun huzurunda kim şefaat edebilir?” (Bakara, 255)

• “Onun izni olmadan hiçbir şefaatçi şefaat edemez” (Yûnus, 3)

• “Rahmân nezdinde söz ve izin alandan başka hiçbirinin şefaate gücü yetmeyecektir” (Meryem, 87)

Az belgesel izle, orada insan haklarını savunan, eşitlikçi kaç kişi var? Herkes önce kendisine yardım etmeye çalışıyo orada, sen pedagolojiden ne anlıyorsunki? Eğer o çocuk vahşi bir şekilde yetiştirilirse vahşi olur, en basit örneği çocuk travmaları pedofiliye yol açabiliyor. Çocukların beynini yıkamak çok kolay, orada onlara bunların yanlış olduğunu anlatacak kimsede yok. Sen insanları öldüreceksin, o insanlar kötü biz haklıyız düşüncesiyle yetiştiriyorlar. Çocukta hiçbir şey yapamıyor. Dediğiniz zaten kendisiyle çelişiyo, şans kaderi belirliyor.
İyi o zaman idrak edebilmen için daha güzel bir örnek vereyim. Bir çocuk PKK'lı bir aileye doğuyor. Çocuğu bir ölüm makinası olarak yetiştiriyorlar ve zamanı gelince dağa sürüyorlar. Çocuk dağa çıkınca yaptığının yanlış birşey olduğunu anlıyor ve teslim oluyor. Şimdi burada kaderi(sana göre şansı) PKK'lı bir aileye doğmaktı ama kaderine kendisi yön verip bir katil olmamayı seçti. Çocukta hiçbir şey yapamıyor diye birşey yok. Geçeceksin o işleri. Hiç mi haber izlemiyorsun? Kaç terörist teslim oluyor. Bu kişinin kendi iradesidir. Umarım anlamışsındır artık.

O ayetlerin savunduğun şeyle alakası yok, hadisleri de kaynak olarak almıyorum. Artık yalan hadisler havada uçuşuyor. Peygamberimiz hadislerinin kaydedilmesini bu yüzden istememiş.

O ayetlerin savunduğun şeyle alakası yok, hadisleri de kaynak olarak almıyorum. Artık yalan hadisler havada uçuşuyor. Peygamberimiz hadislerinin kaydedilmesini bu yüzden istememiş.
Tamam ahirette görürüşürüz o zaman, İnşAllah hidayete erersin.

İyi o zaman idrak edebilmen için daha güzel bir örnek vereyim. Bir çocuk PKK'lı bir aileye doğuyor. Çocuğu bir ölüm makinası olarak yetiştiriyorlar ve zamanı gelince dağa sürüyorlar. Çocuk dağa çıkınca yaptığının yanlış birşey olduğunu anlıyor ve teslim oluyor. Şimdi burada kaderi(sana göre şansı) PKK'lı bir aileye doğmaktı ama kaderine kendisi yön verip bir katil olmamayı seçti. Çocukta hiçbir şey yapamıyor diye birşey yok. Geçeceksin o işleri. Hiç mi haber izlemiyorsun? Kaç terörist teslim oluyor. Bu kişinin kendi iradesidir. Umarım anlamışsındır artık.
Ama bak işte dağa sürüyorlar, onu PKK'nın başına geçirseler hala aynı durumda olacak. Başka birisinin etkisiyle yanlış olduğunun farkına varıyor, kendi iradesiyle değil. Teröristlerin teslim olması birazda kendi çıkarlarıyla ilgili, teslim olmazsa vuracaklar çünkü. Oyun teorisini biraz araştırın ne demek istediğimi anlarsınız.

Ölümden sonra doğmadan önce neysek o olacağız. Kimi insanlar ölümden sonra yok olmayı kabul edemedikleri için kendilerine öbür dünya masalları uydurmuşlardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı