Ölümden sonra ne var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben ateistim ama ölümden sonrası için yine hayatımıza nasıl başlamışsak başka bir yerde ve zamanda yeni bir hayata başlayacağımızı ve bu döngünün sonsuza kadar süreceğini düşünüyorum.

Bu yazanı sen olarak adlandırırsam aslında sana baktığımda ruhuna bakmış oluyorum, ruhlar düşünsel varlıklar bence günlük hayatta her zaman böyle karşımıza çıkıyorlar.

Evrim kanıtlanmamıştır öyle bir şey yok yani inanan inanır.

Hocam akademik makaleler var Technopat'ta evrimi mi çürüteceksiniz? Eğer çürütecek iseniz bir akademik makale yazın ve lütfen burada paylaşın.

Ben ateistim ama ölümden sonrası için yine hayatımıza nasıl başlamışsak başka bir yerde ve zamanda yeni bir hayata başlayacağımızı ve bu döngünün sonsuza kadar süreceğini düşünüyorum.

Oda güzelmiş bu arada :D

Evrime neden teori denildiğini bilmiyorsun sonra gelip bizi yobazlıkla itham ediyorsun. Asıl yobaz sensin, Google'a "evrim neden teori olarak açıklanıyor" yaz bakalım sonuç ne çıkacak? Evrim bir doğa yasasıdır, ateizm ve dinlerle bir ilgisi yoktur. Evrim kanıtlanmıştır, evrimi kabul etmiyorum demek, suyun 100 derecede kaynadığını kabul etmiyorum demekle aynıdır. Biz herkesin gözlemleyebileceği bilimsel gerçeklerden bahsediyoruz, siz kendi inancınızı insanlara dayatıyorsunuz. Bir şeyi ortaya atıyorsanız kanıtlamakla yükümlüsünüz. Evreni Allah yarattı diyorsanız bunu kanıtlamanız gerekiyor, siz kanıtlayana kadar ne Allah vardır ne de evreni Allah yaratmıştır.

Ben kimseyi yobazlıkla itham etmedim savunduğum fikrin sahiplerini yobazlıkla itham ettiklerini belirttim sadece. Evrim teoridir ve % 100 kanıtlandığı falan yok kimilerine göre çok somut deliller olabilir ama kesin doğru diyemiyoruz diyenler evrim teorisi fanatikleri. Dünya hayatı sınav olduğu ve bu sınavda insanların inanan ve inanmayanlar olarak ayrıldığı için sınav henüz devam ederken kanıtlı bir şekilde doğru cevap verilseydi ortada sınav kalmazdı. Gerçi bazıları gözle görse bile inkar ederdi ya neyse :D

Allah C.C var ve ölmeden bilemezsin yazılmamış ya da yazılmış olsa bile sadece Allah CC bilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam akademik makaleler var Technopat'ta evrimi mi çürüteceksiniz? Eğer çürütecek iseniz bir akademik makale yazın ve lütfen burada paylaşın.

İnsanların dalga geçmeleriyle veya kabga boyutunda bir tartışmayla uğraşamam yapsam bilmem kaç yüz tane gülme emojisi atarlar, hiç umurlarında bile olmaz kim neye inanırsa inanır ama evrime inanmayan kendisinin olmadığınada inanmıyordur falan diyorlar, bende o zaman evrime inanan bir yerin içinde hiçbir şey yokken bir anda bir şey var olacağınada inanlardır mı diyeyim?
Fikrimi belirttim katılmıyorsanız siz de tartışmaya katılırsınız ama dalga geçmek sadece sizi küçük düşürür.

Yok haşa ne dalga geçmesi sadece sıra dışı geldi onu belirtmek istedim :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı