Ölümden sonra ne yaşayacağız?

Ateistlikle falan alakası yok sadece merak ediyorum hani Müslüman'lar neden cenneti bu kadar istiyorlar diye. Bana göre herhangi bir çekiciliği yok çünkü.

Cennet gerçek ise emin ol düşündüğünden çok farklıdır artık Din'de ve Kuran'da geçmeyen binlerce bilgi yalandan ortaya atılıyor sıkılma ve çekicilik konusuna gelirsek bu dünyadaki sadece insanlarda olan kibir kıskançlık ve dahası gibi özelliklerimiz olmayacağı için oranın çok güzel geleceğini düşünüyorum. Bu dünyaya şu an herkes kendini kaptırdığı için bu dünyadaki düşüncesini orada da yansıtacağını düşünüyor bu dünyada düşündükleriniz bu dünyada kalır o bedenden çıktık mı hatırlamayız.

Müslüman arkadaşlar varsa aklıma gelmişken sorayım. Cennet'e gitmeyi niye istiyorsunuz? Cennette vadedilen bütün ödülleri(şarap, huriler kadın yani kısacası) dünyada şu anda zaten yapabiliyorsunuz. Hepsi insancıl ödüller hani özel bir yanları yok ki. Cennet varsa bile sonsuza kadar orada yalnız başınıza öylece oturma fikri hiç sıkıcı gelmiyor mu?

Vaat edilen şeyler saydıklarından ibaret değil çünkü. Bu dünyada olan basit güzelliklerin olduğu bir yer olsaydı cennet, bir anlamı olmazdı tabii ki. Oradaki hislerimiz de buradaki gibi olmayacaktır. Milyonlarca yıl geçince sıkılmazsın mesela. Yalnız başınıza da olmayacaksınız. En azından bu inanç böyle söylüyor.

Vadedilen şeyler saydıklarından ibaret değil çünkü. Bu dünyada olan basit güzelliklerin olduğu bir yer olsaydı cennet, bir anlamı olmazdı tabii ki. Oradaki hislerimiz de buradaki gibi olmayacaktır. Milyonlarca yıl geçince sıkılmazsın mesela. Yalnız başınıza da olmayacaksınız. En azından bu inanç böyle söylüyor.

Saydıklarımdan ibaret değilse kaynak falan atabilir misiniz? Başka neler vaat ediyor merak ettim. Belki dikkatimi çeker.

En son nerede kaydettiyse oradan devam eden var, yeniye geçen var, bi'salın beni sigaraya çıkıyorum diyen var, hoppala kaydettim sanmıştım etmemişim sil baştan karakter kasacağım diyen var... ama teknik olarak "ölümden sonra" bir şey yaşamaman gerekiyor yaşam açısından, karakter necroysa ayrı mesele.

Saydıklarımdan ibaret değilse kaynak falan atabilir misiniz? Başka neler vaat ediyor merak ettim. Belki dikkatimi çeker.

Biraz izleyeyim dedim, o yüzden geç dönüyorum. Bunun hakkında birçok internet sitesi ve video var aslında. Birebir incelemediğim için site öneremem ama şu videoyu izlemeni tavsiye edebilirim. Direkt olarak senin sorulara benzer sorulara cevap vermişler. İlgili ayet ve hadislere bakarak da bilgi sahibi olabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz izleyeyim dedim, o yüzden geç dönüyorum. Bunun hakkında birçok internet sitesi ve video var aslında. Birebir incelemediğim için site öneremem ama şu videoyu izlemeni tavsiye edebilirim. Direkt olarak senin sorulara benzer sorulara cevap vermişler. İlgili ayet ve hadislere bakarak da bilgi sahibi olabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben Türkçe kaynaklardan çok ingilizcelere bakıyorum çünkü yani Türk Müslüman'ların kafası ayrı bir şey oluyor. Bazıları ya çok dindar yanlış kafasına göre bilgiler veriyorlar falan güvenemiyorum ama izlerim yine de teşekkürler.

Bazıları ya çok dindar yanlış kafasına göre bilgiler veriyorlar falan güvenemiyorum.

Bu kısma katılıyorum. Bazen gerçekten saçmalıyorlar veya nasıl konuşmaları gerektiğini bilmiyorlar. Tebliğ etmek niyetiyle yapsalar da insanların daha çok soğumasına sebep olduklarının farkında değiller.

Geri
Yukarı