Öneri: Bilim başlığına açılan konulara dini mesajlar/ayetler atmak yasaklansın

• Konuyu başlatan 359149
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 212
  • Görüntüleme 11B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam yemin ediyorum kolay kolay hiç bir espriye gülmem ama siz beni güldürüyorsunuz. Allah da sizi güldürsün.
20-25 yaş aralığında bir kadın olsan evlenelim, derdim. Konu evrim olunca araya muzda kattım. Helal et.

1319064454855.jpg

Bilimsel diyorum yalnız. Ayrıca sadece İslam'dan bahsetmiyoruz burada tanrının varlığından bahsediyoruz.
Yeryüzünde gezip dolaşın da, Allah ilk baştan nasıl yaratmış bir bakın.
Ankebut-20

@359149

Aslında felsefe bölümünde ayeti kaynak tutanlara o bölümden birkaç ay ban atılıyordu. Sadece bilim değil, sağlık gibi konulara da kesinlikle yasak gelmeli. Çok can sıkıcı olmaya başladı çünkü.

Bilimde bile her şey kanıtlanmış değil. Hatta büyük birçoğunluk teori seviyesinde. Sen daha neyin kanıtını istiyorsun?

Evrime inanmıyorsun çünkü kanıtı yok. O zaman tanrıyada inanmıyorsun çünkü kanıt yok? Olması gereken bu değil mi?

Kitabı toplamda 2 kere okudum. 1 tane bile kanıt yok.

Tabii, tabii. İslam dünyasının 11. yy ile 14. yy arasındaki mükemmelliğini reddetmek mantığa aykırıdır. Keşke hep öyle kalsaydı. Kimse dini yüzünden aptal veya beyinsiz ilan edilmez, edilmemeli.

Böyle bir şeye rastlamadım.

Hocam orada o arkadaşa dedim. İslam alimlerinden çaldığını iddia ettiği için. Yanlış anlaşıldıysa yani tüm müslümanlara demişim gibi kusura bakmayın.

Bilim ve felsefe konusunda din istemiyorum.

Benim değil, bilimsel doğrulara uymayanları hoş karşılamam. Ama üslubumu mümkün olduğunca korurum. Yine dediğim gibi, sinirlenip kendime hakim olamadıysam özür dilerim.

Defalarca dedim, bilimi reddetmiyorsa ve dinini bana dayatmıyorsa isterse ineğe tapsın.
Dinini size dayatmıyorsa niye karşısınız ayet atılmasına? Fikrini belirtiyor yahut tartışıyor.

İşte burada başlıyor sıkıntı :D. Siz daha araştırmaya tenezzül bile etmiyorsunuz ki. Bir çok eser var, katkıda bulundu. Bu adam gericiyse, ben bir şey bilmiyorum.
Hocam o adamı çok araştırdım. Düşündüğünüzden de çok. Niye böyle düşündüğümü de aynı mesajda belirttim.
Allah senin için gökten melek mi indirecek yani?

Boş yorum. İlk başta size hak vermiştim güzel temsil ediyor diye de elinize yüzünüze batırdınız bu tür konulara hazırlıklı gelinmeli ki sonra - gibi kalmayın :)
Melek indirmeli demedim. 1 adet mucize göstersin, mesela çoğu yerde Muhammed'in bedeninin çürümeyeceği yazar. Bunu kanıtlarsanız anında islama dönerim. Ama dediğim gibi kanıt önemli.

Mizahşör.
Koydu, hem de o mucize o kadar yakın ki. Camdan dışarı bakarsan bile anlayabileceğin bir mucize. Fakat siz anlamak istemiyorsunuz, saygı duyarım.
Anlamak istemiyorum değil, mucize yok. Bir şeyi bilim ile açıklayabiliyorsam onu niye tanrıya bağlayayım?

Hocam o dediğiniz size göre mucize çoğu kişi için mucize Ay'ın yarılması asanın yılana dönüşmesi falan.

Ay'ın yarılmasından bahsetmiyorum ki, yaprakların kıpırdaması gezegenlerin belli bir yörüngede ilerlemesi, nefes alıp vermemiz, canımızın yanması ve bir çok şey...

Bugün benzeri bir olay yaşadım. Konu her ne kadar bilim başlığına açılmamış olsa da bilimsel içerikli bir konuydu. Ben artık sayamadığım kadar konu din değil bilim desem de birisi din ve bilim beraber incelenmelidir diyor, birisi ayet atıyor, birisi beni din düşmanı ilan ediyor. Birisi beni ateist ilan ediyor, birisi kutsal kitaplarda mucize arıyor. Bu ortamda nasıl bilim tartışılabilir? İstisnasız her bilimsel konuda bu oluyor. Bu konuya el atılması gerektiğini düşünüyorum. Çok can sıkıcı olmaya başladı.
Belkide bazı sorulara en güzel cevapları din veriyordur. Herkesin inanç seviyesi farklıdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı