Öneri: Bilim başlığına açılan konulara dini mesajlar/ayetler atmak yasaklansın

• Konuyu başlatan 359149
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 212
  • Görüntüleme 11B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben bunu sizin için değil genel olarak bu konudakiler için söylüyorum. Hemen gardlarını alıyorlar dini savunanlara karşı. Ben size şunu diyorum. Din ve bilim her ne kadar bazı yerlerde birleşseler bile ayrı şeylerdir. Yoksa din alimleri neden bilimi araştırsın? Ben dini argüman atılmasına karşı değilim. Sadece dini argüman atılıp her şeyi açıklıyormuşçasına yorum yapmamaya karşıyım. Düşünceni dinle destekleyebilirsin ama her şeyi dine dayandıramazsın.

Dini argümanlarda aşağılayıcı kelimeler bulunması?

Bilim yapanlar baş tacımızdır. Ama bilime yorum katarsan işte orda bir muza dönüşürsün sayın ateist. Yine dedim bilim gözlem yapar yorum yapmaz. Bilim bir inanc değildir. Senin yaptığın gözlemler hakikatı vermez. Yani bilimle tanrının varlığını yoklayamazsın. Sen sadace gözlem ve deneylerine rapor hazırlarsın. Ama bir atomun neden böyle davrandığını anlayamazsın. Bir maddenin davranıslarını anlayamazsın. Su ''H2O'' der geçersin. Ama neden Hidrojen oksijenle birleşiyor anlayamazsın. Bu mana alemiyle bilinebilecek bir şeydir çünkü. Bunu sağlayan Allah'tır.

Ben bunu sizin için değil genel olarak bu konudakiler için söylüyorum. Hemen gardlarını alıyorlar dini savunanlara karşı. Ben size şunu diyorum. Din ve bilim her ne kadar bazı yerlerde birleşseler bile ayrı şeylerdir. Yoksa din alimleri neden bilimi araştırsın? Ben dini argüman atılmasına karşı değilim. Sadece dini argüman atılıp her şeyi açıklıyormuşçasına yorum yapmamaya karşıyım. Düşünceni dinle destekleyebilirsin ama her şeyi dine dayandıramazsın.
Sizi anlıyorum ama ikimizin de dediği gibi; ikisi bir araya gelirse bir konuda, o konu birbirine giriyor maalesef. O yüzden ayrı tutmak iyi olur şeklinde bir şey söylemiştim. Hatta bu konuda bile din tartışmasına dönmüş konu. Ben de ortaya karışık, biraz da dalgaya alır şekilde cevaplar attım. Yoksa kimin neye inandığından ya da inanmadığından bana ne. :) Pastafaryanizm'den bile alıntı yaptım mesela. Maksat bu işlerin kişiden kişiye, kültüre ve inanca göre nasıl değişebileceğini göstermek istedim. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı