Okul kıyafeti neden uyumlu olmuyor?

Bu saçma zorunluluk ne zaman kalkacak merak ediyorum. Ben pantolon giymesini sevmediğim halde zorla giymek zorunda kalıyordum. Önceden beri neden aynı bilmiyorum bence düzenli olsun diye böyledir ama çok geri kafalı bir karar.
Ortaokulda hiçbir şekilde pantolon giymedim. Eşofman bana her zaman daha rahat geldi. 9. sınıfta pek okula gidemedim ama 10. sınıfta umarım pantolon zorunlu kılmazlar. Hiç rahat gelmiyor bana.

Bu benim hayatıma yapılan bir müdahale.
Hocam ben yıllar boyunca eşofman giydim. Rahatlığın tadına vardım. Şimdi dapdar şey mi giyeceğim? Kendimi eşofmanla bildiğin özleştirmiştim. 😀

Bir de dar pantolon dışına bir şey yok ben ferah pantolon giymek istiyorum satmıyor kimse diğer şehirlerde durum nedir bilmem ama Ankara'da bol pantolon diye bir şey yok mecburen istemeyerek dar pantolon aldım acaba nasıl durucam okulda. Heleki özel kısım o kadar rahatsız ediyor ki kaşındırıyor falan ne yapacağım ben.

Bir de dar pantolon dışına bir şey yok ben ferah pantolon giymek istiyorum satmıyor kimse diğer şehirlerde durum nedir bilmem ama Ankara'da bol pantolon diye bir şey yok mecburen istemeyerek dar pantolon aldım acaba nasıl durucam okulda. Heleki özel kısım o kadar rahatsız ediyor ki kaşındırıyor falan ne yapacağım ben.
Bunun bir çözümü var bence. Okulun logosu veya arması yoksa internetten falan geniş bir okulundakine benzer bir pantolon alabilirsin. Olmadı ben sana alır gönderirim buradan. 😀

Ben siyah eşofman giyiyordum, pantolana benzediği için sıkıntı olmuyordu. Bir türlü anlayamadım zaten şu saçma kıyafetleri.
Bana saçma gelen şey şu. İnternette zorunlu olmadığı belirli şeyler hariç serbest kıyafet giyilebileceği söyleniyor. Şunu bütün okullara uygulasalar sıkıntı kalmıyacak. Bir genelgeye bakar. Yok o okuldan olduğumuz belli oluyormuş falan. Bunlar bana aşırı saçma geliyor.

Bunun bir çözümü var bence. Okulun logosu veya arması yoksa internetten falan geniş bir okulundakine benzer bir pantolon alabilirsin. Olmadı ben sana alır gönderirim buradan. 😀

Kanka internete güvenmiyorum kıyafet çok değişiyor bazı modeller boyu farklı oluyor 30 söylesem 28 gibi geliyor 28 söylesem 35 gibi oluyor bazen o yüzden internetten alınmaz bence.

Bana saçma gelen şey şu. İnternette zorunlu olmadığı belirli şeyler hariç serbest kıyafet giyilebileceği söyleniyor. Şunu bütün okullara uygulasalar sıkıntı kalmıyacak. Bir genelgeye bakar. Yok o okuldan olduğumuz belli oluyormuş falan. Bunlar bana aşırı saçma geliyor.
Disiplin hocam disiplin, Türkiye bu sayede eğitimde dünyanın ötesindedir.

Geri
Yukarı