Okul zamanında ne yenmeli?

Kilo vermek için yemiyorum kilo vermek için ne yapmalıyım diyorum.

1.90 95kg.

Buradan kalori ihtiyacını hesapla. Sitenin sana verdiği miktara uyarak beslen ve spor yapmaya başla, spor daha çok kardiyo ağırlıklı olsun. İnternette son dönemlerde spor hakkında ortaya çıkan birçok bilgilendirici kaynak var. Yapman gereken egzersizleri internetten araştırarak bulabilirsin. Ayrıca beslenme düzenini değiştir. Kalori ihtiyacını Fast food gibi ürünlerden değil evde kendi hazırladığın yemeklerle karşıla ayrıca ekmeği biraz azaltabilirsin.

Özellikle kızartma dürümünü görünce koptum :D

Dışarıdan ne söylememi bekliyorsunuz?

Buradan kalori ihtiyacını hesapla. Sitenin sana verdiği miktara uyarak beslen ve spor yapmaya başla, spor daha çok kardiyo ağırlıklı olsun. İnternette son dönemlerde spor hakkında ortaya çıkan birçok bilgilendirici kaynak var. Yapman gereken egzersizleri internetten araştırarak bulabilirsin. Ayrıca beslenme düzenini değiştir. Kalori ihtiyacını Fast food gibi ürünlerden değil evde kendi hazırladığın yemeklerle karşıla ayrıca ekmeği biraz azaltabilirsin.

Çıkan kalori miktarı kadar mı yemem lazım yoksa altında mı yemem lazım? Yani site kendisi normal değerin altında bir değer mi söylüyor?

Kilo vermek için yemiyorum kilo vermek için ne yapmalıyım diyorum.

1.90 95kg.
Dostum kalori açığı oluşturman gerek. Çok fazla protein ve karbonhidrat var. Daha çok sebze ağırlıklı beslenmeni tavsiye ederim. Bir hareket etmen çok önemli kalori vermen için. Spor yapman ya da Kardiyo yapmak çok önemli. Tavsiye ederim yoksa çok uzun sürer kilo verimin.

Dışarıdan yemek yemeyeceksin, sudan başla içecek tüketmeyeceksin (çoğunluk olarak) ve günde 3litre ve üstü su içeceksin. Salata yiyeceksin, tavuk pilav yiyeceksen evde kendin yağ yerine su ile yapacaksın yoksa kilo veremezsin hocam. Versen bile yağ oranın yüksek olur.

Çıkan kalori miktarı kadar mı yemem lazım yoksa altında mı yemem lazım? Yani site kendisi normal değerin altında bir değer mi söylüyor?

Alman gereken kalori 2200 ise sen o değerin altında tüketim yapacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı