Okula gitmeye korkuyorum

Sanırım ceza aldı ki yazmıyor. Bence arkadaşların dediği şeyler çok mantıklı senin yapabileceğin bir yöntem varsa yap. Yoksa da çoğu kişinin sorduğu gibi nerede oturuyorsun sorunu sormak kalır bana.

Darp raporu, idari yaptırım, okul değişimi, aile ile durumu tartışmak gibi yollar önereceğim, duruma tam hakim değiliz. Sen bu yolları kendine göre yorumla.

Hocam bana sorarsan ailenle konuş ve okul idaresinin seni ciddiye almasını sağla eğer ciddiye almazlarsa milli eğitim müdürünün özel kalemine bir dilekçe ver 3 fün sonra okul, müfettişlerin mekanı olur. Daha önce kendimde bir öğretmenle problem yaşadım ve inan bana işe yarıyor. Bunları yaptıktan sonra herhangi bir şiddete maruz kalırsan darp raporu alıp karakola başvur. Benden sana bir tavsiye ne yaparsan yap pısırık kalma. Bugün bu kadar basit bir durumun karşısında diz çökersen yarın sana hiçbir ortamda hayat hakkı tanımazlar. Okulunu değiştirebiliyorsan o da bir çözüm. Ama dediğim gibi pısırık olma.

Bak dostum sen eğer bunlara maruz kalıyorsan kesin kendimce pısırık diye tabir ettiklerimdensin. Bence bunu spora başlayarak çözebilirsin. Arkadaşların dediğine aldırma. Şiddet -neredeyse- herşeyin çözümüdür. Mesela onlar sana şiddet uyguluyor ve seni kullanıyorlar. Ama bu kesinlikle etik değildir! Eğer vuruyorlarsa bir küfür et veya taciz edip meydana çek orada vuruş. Herkes şahit olsun. Hatta dayak yersen kesin attırırsın onları. Darp raporu da alırsın iyice musalat olursun. Tabi bundan da krkuyorsan. Direkt arkadaşların dediklerini yap. Şikayet et vs. vs. Ha eğer diyorsan bunlar ökkeş -aklıma bu geldi sadece :D /uyuşturucu müptelası manasında- o zaman bunları direkt karakola şikayet et. Sağlam bir operasyon yaptırırsın. Senelerce yatarlar. Çıktıklarında da zaten spora başlamışsan bide üstüne sen dayak atarsın :) Tavsiyem her ne olursa olsun spor yap! (Çok şişmansan zayıfla; çok zayıfsan şişmanla. Çok kısaysan da uza, ki uzun ve kalıplı olan her vakit güçlü görünür..)
Tavsiyelerim: Muai Thai, Taekwondo, Karate, Kick Box, Yüzme, Fitness.. daha da sayabilirim. Sadece etrafında biri yoksa diğerine git diye çeşitlendirdim. Ben şuan Taekwondoo, Yüzme ve Fitness yapıyorum. Gayette iyiyim. Karşıma çıkan olmuyor korkudan :D -Hafifte sakal bırakınca yolda Polis bile yol veriyor artık :D-
Baktın olmadı ama okuyacağım diyorsan Açık Öğretime geç bir kursta yatılı kal hem çevre edinirsin hem de derslere çalışırsın. Hayata biraz farklı bakarsın.
Ama En Önemlisi sen erkeksin dostum! Bugün pısırık ezik olursan ilerde seni ezerler, mühendis olursun çay ocağına yollarlar!
Vel hasılı kelam: Güçlü Olan Kazanır! ;)

Madem bugüne kadar sustun patlamasını öğrenmelisin. "HAYIR!" demeyi öğren. Büyük ihtimalle meslek lisesindesin çünkü bu tipler genelde oradadırlar. Bir gün güzelce bağırarak "Yapmıyorum lan!" de ve üzerine gelirse biri ne kadar gücün varsa gir. Çene kısımına güzelce yumruk koy, dengesini kesinlikle dağıtır. Sonra diyaframına koy ki kısa bir süre nefes alamasın, bu arada hocanın biri gelir ve gerisi malûm. Bu tiplerden nefret ederim ve geneli de keko oluyorlar. Allah'a şükür ki böyle biriyle karşılaşmadım. Çünkü beni çevrem çok iyi bildikleri için kızdığımda yumruklarımla kendi elimi bile kırıyorum. Sen de yeri geldiğinde öyle olmalısın (tabi ben gibi elini kırma).

Arkadaşlar iyi yollar önermiş. Bunların dışında sen bazı şeyler yapmaz isen sürekli üzerine gelirler. Şikayet et. Dava açabilirsin. Ama sadece susar isen senin üzerine gelmeye devam ederler. Bence zaman kaybetme.

1. Öğretmen'e bildirmek,
2. Müdür'e bildirmek,
3. Müdür'e sınıf değişimi talebi yapmak,
4. Ailene bildirmek,
5. Dilekçe ile müdür'e bildirmek,
6. Polis'e bildirmek,
7. Milli eğitim ilçe müdürlüğüne bildirmek.

Bu sıralama bir öncekini deneyip kesin çözüm sağlanmadığında sıradakini takip eder şekilde uygulanmalıdır. 5.'ye gelene kadar çoğunlukla iş çözülecektir.

Saçma sapan yorumlar yapmayı bırakın artık şiddet her şeyin çözümü değildir, İnsansınız öyle değil mi? Konuşarak çözün sorunlarınızı, baktınız laf dinlemiyor o zaman şikayet ediceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı