Okulda öğrencilere zorla marş okutmak normal mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya toplasan dünyada 100 milyon Türk'üz bir zahmet okuyun zaten gittikçe araplaşıyor Türk'ler. Türk olmak çok ayrı bir şeydir. Elin araplarının kutsal diye kitaplarını okursunuz bu mu zorunuza gidiyor?

Hocam ben başka bir yerde mi eğitim görüyorum istiklar marşında sıraya girdiğimizinde bazı öğrenciler okumuyor fakat kimsenin bir şey dediğini görmedim.
"Ya Avrupa'da insanlar marş okumuyor biz niye okuyoz" ya Avrupa'da fransızcılık almancılık diye bir şey duydun mu biz milletimize bağlı bir ülke olduğumuzdan dolayı okuyoruz 80M insan arasında 1M kişi okumak istemiyor diye okutturmicaklar mı hem de türklüklede alakası olmayabilir.
Marşın sözlerini derin bir şekilde okursan zaten ne kadar güzel bir marş olduğunu fark edeceksin marş ölen şehitlerimiz, şehitoğlu, gazi, gazi oğulları için yazılmış senin için değil biz onlara saygımızı göstermek için okuyoruz.
Senin okumak istememen zaten bir saygısızlık bir de niye Avrupa okumuyor biz niye okuyoz çok geri kafalıyız off triplerine giriyosun Avrupa askerlerine saygı duymuyorsa bizde mi duymayacağız sırf senin gibi 10-20 kişi okumak istemiyor diye şehitlerimize saygısızlık mı yapacağız.
Bu kadar saf olmayın lütfen ya şunu 12 yaşındaki çocuk bile düşünebilir fakat sözde Türk arkadaşımız bunu geri kafalılık olarak görüyor inan hem de taktığın şeye bak belki de 2dk bile değil marş okuma seansı şunu düşünemiyecek insanlar gitsin zaten ülkenin biraz IQ seviyesi artar.
Bizim okulda öyle değil valla. Müdür yardımcısı tek tek sıraya diziyor. Bayraktan başka yöne başını çevirenin sonu da pek iyi olmuyor.

Max konyalı yorumu.

Geri kalan ülkelerin ritüelidir demişsin, Amerika'da kurucu babalara en ufak bir saygısızlık yap bakayım noluyor :d iki felsefe kanalı izleyip kendi kendinize triplere giriyorsunuz.

Araplar bile sizin kadar geçmişine hıyanet etmiyor.

Bizim okulda öyle değil vallahi. Müdür yardımcısı tek tek sıraya diziyor. Bayraktan başka yöne başını çevirenin sonu da pek iyi olmuyor.

İyi oku o zaman çünkü inan o şehilerimiz olmasaydı çok güzel bir 2.venazuela olurduk.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı