Okulda sadece matematik derslerinde uykum geliyor

4. vuruşu minyona atan Jhin gibisin :) Enerji içeceği dene, belirli saatlerde uykun geliyor ise vitamin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Ama enerji içeceğini öneririm, her ne kadar zararlı olup olmadığı tartışılsa bile ben yararını gördüm. Futbolcuyum, maraton koşularında bile yorgunluk hissettirmiyor, umarım sorununu çözersin Sihirdar :)
Yarın için enerji içeceği deneyeceğim. İnşallah uyuya kalmam tekrar. Bu arada asla 4. vuruşu minyona atmam :D Belki araba minyona :D

Her ne kadar Fizik, Kimya, Biyoloji sayısal sayılsa da ezber bilgi çok fazla var. Matematik gibi direk ''saf'' sayısal değil. Dersi sevip sevmemekle veya o derse yatkın olmamanızla alakalı bir şey fazla takmayın.

Hocayla ilgili bizim inkılap hocası da ölü gibi anlatıyor. Matematik, türkçe, fen derslerinde sıkılmazken inkılapta sıkılıyorum.

Benim de sözel derslerde uykum geliyor. Hocaya bağlı biraz da. Mesela bizim tarihçi öyle bir anlatıyor ki, çivi gibiyken bir anda kendini teneffüs vakti gelmişken buluyorsun. Ön sıralara geçmeyi dene.
Gerçekten öyle oluyor bizim sosyal hocası mesela 10 20 yıllık traktör gibi anlatamıyor çok yavaş anlatıyor.

''Benden sana bir tavsiye Matematik dersinde uyuyorsan, ders bittikten sonra arkadaşlarına hangi konuyu işlediklerini sor. Ve eve gidince o konu hakkında konu anlatım dinle. Sonra test çöz. Ardından biraz Matematik kitabından tekrar yap.'' bu dediklerimi harfi harfine düzenli bir şekilde yaparsan Matematik notun yükselebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı