Okulda soyundurarak arama yaptırdılar

Normal üst araması mont/çanta anlarım rutin yapılır ama bugün bir anda içeri girdiler önce rutin çanta/üs aramasını yaptılar. Daha sonrasında erkek hocalar bizi tuvalete götürdü ve pantolonlarımızı indirerek arama yaptılar. En son 2-3 yaşında annem beni Legend'e yıkarken bu kadar hassas yerlerime ellendi. Arama sırasında gereksiz absürt detaylarda var ancak yazma gereği duymuyorum. Şüphelendikleri kişileri tuvalet kabinlerinde iç çamaşarılarını da indirdiler ve bu aramadan bayağı bir şey çıktı. Bu arama sadece erkekler için değil kızlar içinde aynı şekilde kadın öğretmenimiz tarafından yapıldı. Müdür yardımcımıza sorduğumuzda bu aramayı yapabileceklerini ve yetkilerinin olduğunu söyledi. Müdür yardımcısıyla konuşurken de masanın üstünde tonla makyaj malzemesi elektronik sigara puf kartlar ve bir yığın telefon vardı.

bu tür aramaların yapılması normal midir? Bu izni nasıl alıyorlar? Değilse kime şikayette bulunmalıyız?

Gerekir de okuldan ayrılırdım. Buna izin vermezdim. Resmen gururunuzla oynanmış. Burada ki konuları okudukça iyi ki üniliyim diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal üst araması mont/çanta anlarım rutin yapılır ama bugün bir anda içeri girdiler önce rutin çanta/üs aramasını yaptılar. Daha sonrasında erkek hocalar bizi tuvalete götürdü ve pantolonlarımızı indirerek arama yaptılar. En son 2-3 yaşında annem beni Legend'e yıkarken bu kadar hassas yerlerime ellendi. Arama sırasında gereksiz absürt detaylarda var ancak yazma gereği duymuyorum. Şüphelendikleri kişileri tuvalet kabinlerinde iç çamaşarılarını da indirdiler ve bu aramadan bayağı bir şey çıktı. Bu arama sadece erkekler için değil kızlar içinde aynı şekilde kadın öğretmenimiz tarafından yapıldı. Müdür yardımcımıza sorduğumuzda bu aramayı yapabileceklerini ve yetkilerinin olduğunu söyledi. Müdür yardımcısıyla konuşurken de masanın üstünde tonla makyaj malzemesi elektronik sigara puf kartlar ve bir yığın telefon vardı.

bu tür aramaların yapılması normal midir? Bu izni nasıl alıyorlar? Değilse kime şikayette bulunmalıyız?

Kanka resmen ırzlarınıza geçmişler, ne demek iç çamaşırını çıkarttırmak ya? Benim annem bile en son ben 5 yaşlarındayken iç çamaşırımı çıkarmıştı. Okulda üst ve çanta araması yapmak için yazılı izin belgesi lazım zaten. He, madem yetkileri var, iç çamaşırını çıkaramazlar. Bu özel hayatın gizliliğini ihlal etmek demektir. Vallahi trajikomik bir olay. Düşününce komik ama bir yandan çok saçma ve çok yanlış geliyor insana. Okurken ben utandım. Onların utanması lazımken ben utandım, şaka gibi olay.

@Triantfolya Ben hukuku bıraktım, artık hukukla ilgilenmiyorum. Eksik veya yanlış bilgi verebilirim. Hukuki danışmanlık verebilecek bilgiye veya yetkiye sahip değilim. Bunun dışında hukuki okuryazarlığı artırmak için sohbet düzeyinde kalan basit düşüncelerimi şunlar;

Olayda bahsedilen giysiler çıkartılmak suretiyle arama yapılmasının değil öğretmenlerin, usulüne göre verilmiş s.c. hakimi kararı veya istisna durumlarda bla bla her neyse yani rutin trafik durdurmasında yapılan idari/önleme aramasında dahi kolluk kuvveti tarafınca kaba üst aramasınından ileriye gidilemez (psvk m.9, a.v.ö.a.y m.18 vd.).

Öğretmenler kaba üst araması, kapalı çantanın aranması yapabilir mi için dahi kesin bir şey söyleyemezken (iki görüş var onu da şurada bahsetmiştim.) sizde giysiler çıkartılmak suretiyle (a.v.ö.a.y m.28 vd) arama yapılmış. İyi en azından hemcinsiniz aramış da bir fiyaskoya da oradan sebep olmamışlar.

Tabii ki böyle bir şey yapamazlar. Hak kaybına uğramamak için alanında uzman bir avukatla hareket etmenizi tavsiye ederek en kötü bütün tanık ve mağdurlar toplanıp varsa tutanak yoksa mesaj görüşmelerinin ve başkaca delilleri alarak savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Bu tür aramaların yapılması normal midir? Bu izni nasıl alıyorlar? Değilse kime şikayette bulunmalıyız?

Böyle bir şeyin yapılmasına imkan yok. Gerçekten imkan yok. Çünkü bu gerçek ise ağır kriminal bir durum. En iyi ihtimalle meslekten ihraç edilirler ki ben hiçbir eğitimcinin sigara bulacağım diye kendini bu denli riske atacağını sanmıyorum. Biraz wattpad bağımlılığı sezdim sizden.

Yani açıkçası arama bahanesiyle beni bir kabine sokup soymaya kalksalar üzerimde taşımamam gereken ne taşıyorsam ilk önce verir, sonra da kafasına gözüne dalardım. Mahkemede de cinsel istismara karşı meşru müdaafadan yararlanırdım. Bu tepkisizlik size daha kötü şeyler yaşatır.

Son düzenleme:
Böyle bir şeyin yapılmasına imkan yok. Gerçekten imkan yok. Çünkü bu gerçek ise ağır kriminal bir durum. En iyi ihtimalle meslekten ihraç edilirler ki ben hiçbir eğitimcinin sigara bulacağım diye kendini bu denli riske atacağını sanmıyorum. Biraz wattpad bağımlılığı sezdim sizden.

Yani açıkçası arama bahanesiyle beni bir kabine sokup soymaya kalksalar üzerimde taşımamam gereken ne taşıyorsam ilk önce verir, sonra da kafasına gözüne dalardım. Mahkemede de cinsel istismara karşı meşru müdaafadan yararlanırdım. Bu tepkisizlik size daha kötü şeyler yaşatır.
Konunun troll olduğu apaçık belli herkes forumdaki rapor butonunu kullansa şikayet etse troll konu açmaya kim cesaret edebilir ki bence yapalım.

Adamlar resmen sanki bebek soyuyorlar taciz ya bu.

Hocam öncelikle sizin kalıbınıza 2 kilo baklava kusayım neden mi çünkü koskoca liseli adamlarsınız (yani en azından gören adam sanar) ancak șu olaya bir kiși çıkıp ta dayı siz ne yapıyorsunuz deyip kaș göz dalmadı mı? İyi ki ben sizin okulda değil mișim büyük olay çıkarırdım okulun gelecek 30 kușağı benim hakkımda efsaneler türetirdi ben normal aramaya laf ediyorum bu eğitimci müsveddeleri sizi soymuș bildiğin ve bir de utanmadan buraya yazmıșsın umarım evladım ileride böyle olmaz ya. Sonra Türkiye neden gelișmiyor bu yapılan büyük suça bile ses çıkarmayacak kadar korkaksınız çünkü lan hiç v for vandetta da mı izlemediniz azıcık devrimci ruhunuz olsun lan azıcık otoriteye karșı gelebilme motivasyonunuz olsun ben utandım sizin yerinize yazdıkça sinirleniyorum sinirlendikçe yazıyorum umarım trolsündür reis ne diyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı