Okulda tehdit edilmek

• Konuyu başlatan P4L
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 49
  • Görüntüleme 3B
10. sınıfa gidiyorum.

Konuya gireyim; 9. sınıfta birbiriyle bayağı eski arkadaş olan iki kişi varmış. Beraber falan oturuyorlarmış ve sonradan bu yakın 2 arkadaştan birisi başkasıyla daha samimi olmuş ve onunla oturmaya başlamış. Bu sebeple diğeri de kıskanmış. Sonra tartışma falan başlamış diye biliyorum. Şimdi de bu arkadaş beni, kıskandığı kişiyle takılırken görmüş. Bana geldi bu kıskandığı çocuğun arkasından konuşmaya başladı bunu birine söylersen de duyarsam da seni döverim gibi küfürlü bir şey söyledi ve ben de sinirlendim bu şekilde tehdit ettiği için. Ama bunu ona belirtmedim.

Arkadaşım olduğu için içimde tutamadım ve söyledim arkasından konuşulduğunu. Yanında biri daha vardı o da sordu ne oldu anlat diye. O da arkadaşımdı. Olayı söyleyince bu şekilde olayı falan anlattı. Olay gerçekten en başta anlattığım gibi bebek kavgası gibi. Ama kafama takıldı beni o şekilde tehdit etmesi. Kıskanç arkadaşı bir daha görürsem bu dediklerini ona söylediğimi belirtmeyi düşünüyorum. Ne yapacak çok merak ediyorum. Konuyu açma nedenim sizce boş mu vermeliyim yoksa yüzüne karşı bu dediklerini ona söylediğimi mi belirtmeliyim?
Yiyorsa sôyle dõv yemiyorsa sikayet eger hicbirini yabamiyorsan yalan soyle.

Hiçbir şey yapamaz. Meslek lisesinde okuyorum hocam ve bu tür olaylar ile her hafta karşılaşıyorum, Cüssem veya kalıbım yok. Bana sataşana 2 misli ile cevap veriyorum. Önce şikayet edin öğretmenlerinize falan. eğer devam ederse Polise gidin. Eğer hiçbir sonuç alamaz iseniz dövün.

Hiçbir şey yapamaz. Meslek lisesinde okuyorum hocam ve bu tür olaylar ile her hafta karşılaşıyorum, cüssem veya kalıbım yok. Bana sataşana 2 misli ile cevap veriyorum. Önce şikayet edin öğretmenlerinize falan. Eğer devam ederse polise gidin. Eğer hiçbir sonuç alamaz iseniz dövün.

Dövmek abartı en iyiysi umursamamak.

Sizin olay bu müzikle eş değer.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kendinizi tahrik ettirmeyin. Fazla fiziksel şiddet içermeden işin içinden kurtulun bu kadar. (Bazılarının ruh sağlığı bozuk oluyor muhatap olmayın)

Karşı taraf zorla kavga etmeye çalışmıyorsa sizde kavgayı zorlamayın fakat seni de kıyı da köşede sıkıştırıyorsa herkesin de bir sınır noktası var kimsenin eli armut toplamıyor.

10. sınıfa gidiyorum.

Konuya gireyim; 9. sınıfta birbiriyle bayağı eski arkadaş olan iki kişi varmış. Beraber falan oturuyorlarmış ve sonradan bu yakın 2 arkadaştan birisi başkasıyla daha samimi olmuş ve onunla oturmaya başlamış. Bu sebeple diğeri de kıskanmış. Sonra tartışma falan başlamış diye biliyorum. Şimdi de bu arkadaş beni, kıskandığı kişiyle takılırken görmüş. Bana geldi bu kıskandığı çocuğun arkasından konuşmaya başladı bunu birine söylersen de duyarsam da seni döverim gibi küfürlü bir şey söyledi ve ben de sinirlendim bu şekilde tehdit ettiği için. Ama bunu ona belirtmedim.

Arkadaşım olduğu için içimde tutamadım ve söyledim arkasından konuşulduğunu. Yanında biri daha vardı o da sordu ne oldu anlat diye. O da arkadaşımdı. Olayı söyleyince bu şekilde olayı falan anlattı. Olay gerçekten en başta anlattığım gibi bebek kavgası gibi. Ama kafama takıldı beni o şekilde tehdit etmesi. Kıskanç arkadaşı bir daha görürsem bu dediklerini ona söylediğimi belirtmeyi düşünüyorum. Ne yapacak çok merak ediyorum. Konuyu açma nedenim sizce boş mu vermeliyim yoksa yüzüne karşı bu dediklerini ona söylediğimi mi belirtmeliyim?
Açıkçası boş ergen muhabbetleri, belki de lise bitince o kendisini kıskanç olarak gören arkadaş kıskandığı kişiyi hatırlamayacak bile. Bence onunkisi yalnız kalma korkusu. Bence önemseme bile hiç. Çokta canını sıkarsa okul yönetimi ya da aranın iyi oldu bir hocanla konuş. Ailesini belki okula çağırırlar. Ama dediğim gibi hepsi lise hayatında kalacak olan boş zırvalıklar, önemseme bile.

Açıkçası boş ergen muhabbetleri, belki de lise bitince o kendisini kıskanç olarak gören arkadaş kıskandığı kişiyi hatırlamayacak bile. Bence onunkisi yalnız kalma korkusu. Bence önemseme bile hiç. Çokta canını sıkarsa okul yönetimi ya da aranın iyi oldu bir hocanla konuş. Ailesini belki okula çağırırlar. Ama dediğim gibi hepsi lise hayatında kalacak olan boş zırvalıklar, önemseme bile.
Bir şekilde benim bunu o arkadaşa bahsettiğimi öğrenirse ve bana bunun hakkında tehdit edici söylemde bulunursa takmayayım yani. Anadolu lisesine gidiyorum bu arada. Ayrıca bıçak olayları kan olayları falan bu konu için çok uzak diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı