Okulda zorbalığa uğruyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibi çocuk benden güçlü diyor, ona erkek gibi dövüşmesini söylüyorsun.
Kendinden uzun, kilolu herkese "Benden güçlü." diyordur. O lafa itibar etmek mantıksız

Kendisinden zayıf birine zorbalık yapan adam karşısındakinin aldığı önleme laf edemez, o adamın kendini savunacak bir kas kütlesi yok ise oda başka yöntemlere başvurur, bu erkeklik duyarı sıktı artık.
Kas kütlesi filan, gördünüz mü konu sahibini ve bahsi geçen kimseyi? Şişman da olsa güçlü diyecektir muhtemelen.

Ayrıca o plastik çatalla yaptığı kesici aleti de (evet kesinlikle kesici alet değil) saymıyorum.
Olmadığını söylemedim.

İdareye bildirmekten korkuyorsan tek yol karşılık vermek. Dövsen de dayak yesen de önemli değil. Ciddi karşılık verdikten sonra sana davranışları %90 değişir ve her gördüğünde tedirgin olur. Ayrıca kavgadan sonra üzerindeki ağırlığı atarsın, kendine özgüvenin gelir. Gelecek hayatın için de iyi olur çünkü hayatın boyunca böyle bit yavrularıyla karşılaşacaksın.

Kendinden uzun, kilolu herkese "Benden güçlü." diyordur. O lafa itibar etmek mantıksız

Kas kütlesi filan, gördünüz mü konu sahibini ve bahsi geçen kimseyi? Şişman da olsa güçlü diyecektir muhtemelen.

Olmadığını söylemedim.
Kas kütlesi olsun olmasın, kilolu ve uzun çocuk diğer çocuğu dövecektir o yaşlarda, ha belki konu sahibi daha uzun kilolu güçlü vb olabilir ama sonuç olarak kendisi karşısındakine karşılık veremediğini belirtmiş, bilerek korkudan kendini savunmuyor olması ihtimali dışında daha güçsüz olduğu belli. O ihtimal için de taktikler verilmiş zaten.
"Olmadığını söylemedim" dedin ama
Saçma ve alakasız bir örnek. Ortada bir bıçak yok. Öldürücü bir unsur da yok.
Çocuğun yaptığı alet kesinlikle hayati bir bölgeye vurulduğunda öldürücü bir alet, sivri bir plastiğin birinin boğazına,yüzüne vb... saplandığında öldürücü olmadığını mı söylüyorsun?

Abla adamlar haklı bu türler dövülmeli ama işte dövemem. O beni döver yüksek ihtimal.

Bak işte sen bu kafayla gidersen hayatında hep bir zorbalığa ezikliğe vb. şeylerle uğramaya devam edersin o çocuk sana vurdumu veya herhangi biri, sende vuracaksın gerekirse dayak yiyeceğini bile bile vuracaksın yoksa herkes seni ezer. Kızlar dalga geçer tek kızlarda değil erkekler falanda dalga geçer. Demem o ki kim sana vurursa karışılığınıda ver.

Kızlar dalga geçer tek kızlarda değil erkekler falanda dalga geçer. Demem o ki kim sana vurursa karışılığınıda ver.
Abicim ciddi ciddi örnek vere vere bunu mu verdin ya? Kızlar dalga geçer falan filan. Takılan takılır, takılmayan takılmaz.

Silah işlerine girenler biraz abartıyor tabi, cezası olmasa korkutma amacıyla düşünülebilirdi ama yine de abartı olur. Biber gazı veya sert cisimlerin üstü başını yakma ihtimali olan şeyler, bıçak dahil. Son olarak hocam hyt ayakkabıları arkasında mini roketler olan versiyonu mu tavsiye edersiniz yoksa classic olanı mı?

Çocuğun yaptığı alet kesinlikle hayati bir bölgeye vurulduğunda öldürücü bir alet, sivri bir plastiğin birinin boğazına,yüzüne vb... saplandığında öldürücü olmadığını mı söylüyorsun?
Ortada bir alet olduğunu okumamıştım. Bıçak soyleminizi rastgele bir örnek olarak düşünmüştüm.

Silah işlerine girenler biraz abartıyor tabi, cezası olmasa korkutma amacıyla düşünülebilirdi ama yine de abartı olur. Biber gazı veya sert cisimlerin üstü başını yakma ihtimali olan şeyler, bıçak dahil. Son olarak hocam hyt ayakkabıları arkasında mini roketler olan versiyonu mu tavsiye edersiniz yoksa classic olanı mı?
Countermeasure da atsın mı?

Zaten yumruk gücü bireyin kütlesiyle doğru orantılıdır. Yani 100 kilo biri 50 kilo birinden daha güçlü yumruk atabilir. Tabii eğer isterse. Onun dışında kilolu birinin yağları ona attığın yumruğu yumuşatır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı