Okulda zorbalığa uğruyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Silah işlerine girenler biraz abartıyor tabii, cezası olmasa korkutma amacıyla düşünülebilirdi ama yine de abartı olur. Biber gazı veya sert cisimlerin üstü başını yakma ihtimali olan şeyler, bıçak dahil. Son olarak hocam hyt ayakkabıları arkasında mini roketler olan versiyonu mu tavsiye edersiniz yoksa classic olanı mı?

Hyt değil yds markaymıs neyse fotoğraftaki gibi olsa yeter. Avmlerde ötüyor ama olsun asaletindendir o 😁😁

Dosya Ekleri

• IMG_20220919_232720.jpg
    IMG_20220919_232720.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 20
Zaten yumruk gücü bireyin kütlesiyle doğru orantılıdır. Yani 100 kilo biri 50 kilo birinden daha güçlü yumruk atabilir. Tabii eğer isterse. Onun dışında kilolu birinin yağları ona attığın yumruğu yumuşatır.
Değildir. Bu dediğiniz sadece kişi ağırlığını kullanarak yumruk attığında geçerlidir ki bu yaşta bir çocuğun bu denli teknikli olacağını sanmıyorum.

En iyisi bir dövüş kursuna yazılmandır. Sana önerim Aikido sporuna yazılmandır. Hem bıçak vb. sivri aletlere karşı kendini koruyabiliyorsun, hem de 2-3 kişiye karşı. Ayrıca güç gerektirmiyor, karşı tarafın gücünü kullanıyorsun.

Kaçıncı sınıftasınız? Böyle bayır domuzu gibi tipler laftan anlamaz. Sınıfça toplanıp şikayet edin veya dövün.

Bu arada üstüne tekrar gelirse direkt burnuna yumruk at, hiç bir şey yapamaz o acıdan.
Canı acımayınca gelemeyen pişmanlık hissi.

En iyisi bir dövüş kursuna yazılmandır. Sana önerim Aikido sporuna yazılmandır. Hem bıçak vb. sivri aletlere karşı kendini koruyabiliyorsun, hem de 2-3 kişiye karşı. Ayrıca güç gerektirmiyor, karşı tarafın gücünü kullanıyorsun.
O karşı hamleleri öğrenmekten çok pratiğe dökmek için uzun bir süre gerekmiyor mu hocam? İsterse 1 haftada öğrensin onları uygulamak o kadar kolay değil öyle bir durumda.

Canı acımayınca gelemeyen pişmanlık hissi.
İsterse ejderiya olsun burnuna yediği yumruk canını acıtır :D

Değildir. Bu dediğiniz sadece kişi ağırlığını kullanarak yumruk attığında geçerlidir ki bu yaşta bir çocuğun bu denli teknikli olacağını sanmıyorum.
Ama karşısındaki de teknik bilmiyor yani teknik bilgi olarak durum eşit. Bu durumda kilolu olan yine bir adım önde oluyor.

Kardeşim benim tavsiyem eğer durumun el veriyor ise git bir Gym'e hem vücudun güzelleşir.
Vücudün güzelleştikçe mentalin güzelleşir onun üstünede tekvando gibi Muay Thai gibi dövüş sporlarına yazılıp kendini savunmayı öğrenebilirisin

Onun harcinde çocuğu müdüre/müdür yardımcısına şikayet et ha hocalar bir şey demezsede polise ihbarda bulun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı