Okulda zorbalık görüyorum

Sürekli beni eziyorlar. Zorbalık falan yapıyorlar. Hiç acımıyorlar. Ne yapabilirim okulda? Gülüp geçiyorum ama olmuyor cidden. Hani okul hayatım full ezilmekle geçti. Dışarısı da öyle. Şu an arkadaşım yok. Fakat ben anlamıyorum şu espri işlerinden falan. Bir de hiç sert değilim. Kolay eziyorlar beni. Var mı tavsiyeniz? Yaşım 16 ama görseniz anlarsınız.
Çok dertlisin ve🙁

Ortaokulum 6'dan 8. sınıfa kadar böyle zorbalıklara uğrayarak geçti, fakat liseye geçtiğimde kendimi biraz daha toparlayarak ve sevdirerek böyle şeylerden tamamen kurtulmuştum. Rehberlikle konuşun, ben derdimi böyle anlatarak birisinin okul hayatını mahvetmişliğim bile var.

En azından 6'dan 8 ben yıllardır.

Gruptan en güçsüzünü gözüne kestir ölene kadar yumrukla göz korkusu bulanır millete :D

Bir tane var oda güçsüz sayılmaz o zaten fena gicigima gidiyor var ya onu biri oldureseye biri dövse içimin yağları erecek ama zaten öyle insanlar sevilir ben kimim ki efendi olacağım saygılı olacağım karşılık alamayacağım ne güzel hayat ya onun arkadaşı dolu tabii benim 0 neden herkese satasarak arkadaş yapmış adam zeki. E bir de kasda yapmış kimse karşılık vermesin diye.

Sürekli beni eziyorlar. Zorbalık falan yapıyorlar. Hiç acımıyorlar. Ne yapabilirim okulda? Gülüp geçiyorum ama olmuyor cidden. Hani okul hayatım Full ezilmekle geçti. Dışarısı da öyle. Şu an arkadaşım yok. Fakat ben anlamıyorum şu espri işlerinden falan. Bir de hiç sert değilim. Kolay eziyorlar beni. Var mı tavsiyeniz? Yaşım 16 ama görseniz anlarsınız.

Hocam kavga çözüm değil zorbalık yapanlarını gördüğüm yerde burnunu kırarım o kadar ciddiyim en sevmediğim şeydir.

Bir tane var oda güçsüz sayılmaz o zaten fena gicigima gidiyor var ya onu biri oldureseye biri dövse içimin yağları erecek ama zaten öyle insanlar sevilir ben kimim ki efendi olacağım saygılı olacağım karşılık alamayacağım ne güzel hayat ya onun arkadaşı dolu tabii benim 0 neden herkese satasarak arkadaş yapmış adam zeki. E bir de kasda yapmış kimse karşılık vermesin diye.
Seni çok iyi anlıyorum. Tek çözüm sabretmek. Okul hayatının bitmesini beklemek. Bunları yaparken tabiki harakete geçin.

Sürekli beni eziyorlar. Zorbalık falan yapıyorlar. Hiç acımıyorlar. Ne yapabilirim okulda? Gülüp geçiyorum ama olmuyor cidden. Hani okul hayatım full ezilmekle geçti. Dışarısı da öyle. Şu an arkadaşım yok. Fakat ben anlamıyorum şu espri işlerinden falan. Bir de hiç sert değilim. Kolay eziyorlar beni. Var mı tavsiyeniz? Yaşım 16 ama görseniz anlarsınız.
Spora başla. Bunu şiddete yönlendirme olarak söylemiyorum. Özgüvenin yerine gelir.

Eğer meslek lisesinde okuyorsanız 12. sınıfa kadar sabredin, zaten 12. sınıfta haftanın 3 günü staj da olacaksınız hem yüzlerini de görmek zorunda kalmazsınız.

Kendiyle alay edildiğinde karşıya saldırıda bulunmak dayak yemekten başka bir şey katmaz. Saldırıya geçmek sizi onurlu da yapmaz. Ortam berbat olabilir ama siz saldırdığınızda hiçbir şeyi çözemezsiniz. Bu ezik, kötü imajla saldırıda bulunursanız karşının daha da ileri gitmesine zemin hazırlamış olursunuz. Aktivite olarak okul çıkışı dövülebilirsiniz. Zaten güçsüz ve yalnız iken saldırganlaşmak onları da bir yerde haklı yapar.

Fiziksel zorbalığa uğrarken kendini savunmasın demiyorum. Herhangi savunma sanatı eğitimi almadan, güçsüzken ve yalnızken dövüşte zaten üstün gelemezsiniz. Elinizden gerekeni yapın. Zorbalık yapan, laftan anlamayan, düşük zekalı insanlarla olabildiğince muhatap olmamak ve fiziksel temasa girmemek gerekiyor.
Demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım.
Muhattap olmazsan daha çok yaparlar o yüzden fiziksel olarak tepki vermesi lazım

Hocam o zaman kadere boyun eğeceksiniz.

Geri
Yukarı