Okulda zorbalık görüyorum

Kendiyle alay edildiğinde karşıya saldırıda bulunmak dayak yemekten başka bir şey katmaz. Saldırıya geçmek sizi onurlu da yapmaz. Ortam berbat olabilir ama siz saldırdığınızda hiçbir şeyi çözemezsiniz. Bu ezik, kötü imajla saldırıda bulunursanız karşının daha da ileri gitmesine zemin hazırlamış olursunuz. Aktivite olarak okul çıkışı dövülebilirsiniz. Zaten güçsüz ve yalnız iken saldırganlaşmak onları da bir yerde haklı yapar.

Fiziksel zorbalığa uğrarken kendini savunmasın demiyorum. Herhangi savunma sanatı eğitimi almadan, güçsüzken ve yalnızken dövüşte zaten üstün gelemezsiniz. Elinizden gerekeni yapın. Zorbalık yapan, laftan anlamayan, düşük zekalı insanlarla olabildiğince muhatap olmamak ve fiziksel temasa girmemek gerekiyor.
Demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım.
Sopayla dövsün o zaman. Zayıf noktasını bulup saldırmak gerek.

Hocam durun tahmin edeyim bakalım zorba tipler malum kişinin ve ülkücülerin başındaki kişinin yandaşları mı? İdeolojik siyasal görüşleri uyuşuyor mu yani ülkücülerle ve şeriatçılarla?

Sürekli beni eziyorlar. Zorbalık falan yapıyorlar. Hiç acımıyorlar. Ne yapabilirim okulda? Gülüp geçiyorum ama olmuyor cidden. Hani okul hayatım Full ezilmekle geçti. Dışarısı da öyle. Şu an arkadaşım yok. Fakat ben anlamıyorum şu espri işlerinden falan. Bir de hiç sert değilim. Kolay eziyorlar beni. Var mı tavsiyeniz? Yaşım 16 ama görseniz anlarsınız.

Kas lazım. Gerçi savunma sanatları da öğrenebilirsin kursları var.
Tekvando vb.

Hocam daha anlatmadığım neler var neler en sonunda akıl hastanelik olacağım.

Hocam ufacık boylu çoçuğa bile sahip çıkıyorlar iki racon kesiyor millete bir de espri hayırdırlı falan tamam bir tane daha sessiz var ona bile sataşan yok tenefüslerde kaçaçak yer arıyorum vurmasınlar kötü söz söylemesinler diye ama tabii ki de kaçan kovalanır hesabı.
Senin olayın konuşarak çözme aşamasını geçmiş artık. Fiziksel olarak tepki ver ya döversin ya adam gibi dayak yersin iki türlü de seninle artık uğraşmazlar. (Yatırım tavsiyesi değildir sorumluluk kabul etmiyorum.)

Sürekli beni eziyorlar. Zorbalık falan yapıyorlar. Hiç acımıyorlar. Ne yapabilirim okulda? Gülüp geçiyorum ama olmuyor cidden. Hani okul hayatım full ezilmekle geçti. Dışarısı da öyle. Şu an arkadaşım yok. Fakat ben anlamıyorum şu espri işlerinden falan. Bir de hiç sert değilim. Kolay eziyorlar beni. Var mı tavsiyeniz? Yaşım 16 ama görseniz anlarsınız.
Sınıf veya okul değişikliği yapmalısın

Bende böyle bir okulda okudum. Lanet insanlar vardı. Yaptığım tek bir şey vardı, böyle zorbalık yaptıklarında susmak ve hiç bozuntuya vermeden yaptığım işe devam etmek. İşe yaramadığını nadiren gördüm. Bunları yaptığınız halde devam ediyorsalar o zaman başka yöntemlere başvurun. Burada diyenler gibi yok şöyle vur yok böyle döv olmaz o iş.

Kendiyle alay edildiğinde karşıya saldırıda bulunmak dayak yemekten başka bir şey katmaz. Saldırıya geçmek sizi onurlu da yapmaz. Ortam berbat olabilir ama siz saldırdığınızda hiçbir şeyi çözemezsiniz. Bu ezik, kötü imajla saldırıda bulunursanız karşının daha da ileri gitmesine zemin hazırlamış olursunuz. Aktivite olarak okul çıkışı dövülebilirsiniz. Zaten güçsüz ve yalnız iken saldırganlaşmak onları da bir yerde haklı yapar.

Fiziksel zorbalığa uğrarken kendini savunmasın demiyorum. Herhangi savunma sanatı eğitimi almadan, güçsüzken ve yalnızken dövüşte zaten üstün gelemezsiniz. Elinizden gerekeni yapın. Zorbalık yapan, laftan anlamayan, düşük zekalı insanlarla olabildiğince muhatap olmamak ve fiziksel temasa girmemek gerekiyor.
Demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım.

Yani kaderime bu yazılmış onu anladım bir okul okuyamadım bu arada evet çıkışta risk daha var zaten tutuyorlardi şimdi hemen çıkıyorum sınıftan e bir de yalnızım zor kaderime bu yazılmış bana da çekmek düşer.

Ortaokulum 6'dan 8. sınıfa kadar böyle zorbalıklara uğrayarak geçti, fakat liseye geçtiğimde kendimi biraz daha toparlayarak ve sevdirerek böyle şeylerden tamamen kurtulmuştum. Rehberlikle konuşun, ben derdimi böyle anlatarak birisinin okul hayatını mahvetmişliğim bile var.

Geri
Yukarı