Okuldan sıkılmak

LordUltimate

Decapat
Yer
Türkiye
Okuldan çok sıkılıyorum eve geliyorum çabucak akşam oluyor. Okulda ise zaman geçmiyor resmen sabah olacak diye uyumak bile istemiyorum. Dersde çalışmıyorum okul bitsinde gitsem diye zaman dolduruyorum dersi dinlesem bile anlamıyorum. Arkadaşım yok sınıftaki kişiler beyinsizin teki okulun daha iyi geçmesi için önerileriniz varsa sevinirim.

Okuldan çok sıkılıyorum eve geliyorum çabucak akşam oluyor. Okulda ise zaman geçmiyor resmen sabah olacak diye uyumak bile istemiyorum. Dersde çalışmıyorum okul bitsinde gitsem diye zaman dolduruyorum dersi dinlesem bile anlamıyorum. Arkadaşım yok sınıftaki kişiler beyinsizin teki okulun daha iyi geçmesi için önerileriniz varsa sevinirim.
Desleri istekle dinle okuldan nefret etme bu kadar niye böyle nefret ediyorsun anlamadım eğitim almaya gidiyoruz oraya. Tenefüslerde falan kitap okuyabilirsin. Ama zamanla alışacağını düşünüyorum pandemi dolayısıyla (en azından bir kısım öğrenciler) tembelliğe alıştık açık konuşmam gerekirse.

Son düzenleme:
Okul bitince de nasipse iş hayatı başlayacak. Mesai mantığı da aynı. Okulu sevmeye çalış, hoşuna giden yönlerine odaklan. Derslere önem ver ki boş boş gidip gidip geldiğini bilmemek sana pozitif enerji versin. Boş vakitlerini de kendini geliştirecek faydalı işlerle doldur yoksa sebebinin farkında olmasan bile tüm vaktini heba ettiğinden dolayı huzur bulamazsın.

Anlık eğlenceler orta ve uzun vadede huzur vermez. Adı üstünde eğlence. Kararınca vakit ayıracaksın onlara yoksa olumludan çok olumsuz etkilerini görürsün.

En başta sınıftaki kişiler beyinsizin teki derken bir çok yanlışın var. Neye göre beyinsiz gibisinden bir hakarette bulunuyorsun ? Sen onlardan olgun olabilirsin yada onlar sana çok küçük görünüyor olabilir de arkadaşım yok diyen de sensin. Sıkıntı bence kendinde. Onların arkadaşı olduğu için eğleniyorlar, eğlenirken çocuklaşıp gülüyorlar bu da senin kötü bakmana sebep oluyor belki de. Arkadaş edinmeyi dene. İnsanları daha bu yaşta küçümsememeyi dene.

En başta sınıftaki kişiler beyinsizin teki derken birçok yanlışın var. Neye göre beyinsiz gibisinden bir hakarette bulunuyorsun? Sen onlardan olgun olabilirsin ya da onlar sana çok küçük görünüyor olabilir de arkadaşım yok diyen de sensin. Sıkıntı bence kendinde. Onların arkadaşı olduğu için eğleniyorlar, eğlenirken çocuklaşıp gülüyorlar bu da senin kötü bakmana sebep oluyor belki de. Arkadaş edinmeyi dene. İnsanları daha bu yaşta küçümsememeyi dene.

Salak salak bağırıyorlar aptal aptal şeyler konuşuyorlar ondan takılmıyorum onlarla zaten beni gören yok.

Okulda hocaların ile sohbet et. Derslere katıl. İstekle dinle her şeyi. Örneğin ben hocalarla anlaşabileceğim yönlerimi geliştiriyorum. Böylece hocaların dedikleri zevkli oluyor. Daha da anlamaya çalışıyorsun.

Desleri istekle dinle okuldan nefret etme bu kadar niye böyle nefret ediyorsun anlamadım eğitim almaya gidiyoruz oraya. Tenefüslerde falan kitap okuyabilirsin. Ama zamanla alışacağını düşünüyorum pandemi dolayısıyla (en azından bir kısım öğrenciler) tembelliğe alıştık açık konuşmam gerekirse.

İstekle dinlesem bile bir şey anlamıyorum ders çalışma isteğim yok canım hiçbir şey istemiyor 🙁

Geri
Yukarı