Okuldan sıkılmak

Aynı durumu ben de yaşıyorum. Ben dershanede yaşıyorum ama. Tam alışamadım. Sabah 9 akşam 8 sistemine. Üni sınavına ikinci kez hazirlandigim için onun da baskısı ile her şey zor geliyor. Diyorum ki of bitsin de gidelim artık uniye, o altı yedi ay sanki geçmeyecek gibi geliyor.

Ama elbet geçecek. Alışacağız ve tam alışmışken her şey bitecek emin ol. Hayat böyle. Okul çok güzeldir, alışınca asla ama asla tiksinti duymazsın. Hele ortaokul ve lise. Yani kıymetini bil, ortama alıştın mı of be diyeceksin. Ben de liseye ilk başladığımda lan bu mallarla 4 sene nasıl geçecek diyordum, bir baktım da beş sene geçmiş hepsiyle can ciğer olmuşum, vay be diyorum. Yani demem o ki, insanoğlu bu, önce sevmez sonra bırakamaz.

Aynı durumu ben de yaşıyorum. Ben dershanede yaşıyorum ama. Tam alışamadım. Sabah 9 akşam 8 sistemine. Üniversite sınavına ikinci kez hazirlandigim için onun da baskısı ile her şey zor geliyor. Diyorum ki of bitsin de gidelim artık üniversiteye, o altı yedi ay sanki geçmeyecek gibi geliyor.

Ama elbet geçecek. Alışacağız ve tam alışmışken her şey bitecek emin ol. Hayat böyle. Okul çok güzeldir, alışınca asla ama asla tiksinti duymazsın. Hele ortaokul ve lise. Yani kıymetini bil, ortama alıştın mı of be diyeceksin. Ben de liseye ilk başladığımda LAN bu mallarla 4 sene nasıl geçecek diyordum, bir baktım da beş sene geçmiş hepsiyle can ciğer olmuşum, vay be diyorum. Yani demem o ki, insanoğlu bu, önce sevmez sonra bırakamaz.

Tek okulda değil hocam aile baskısıda var sen hiçbir şey olamıycaksın falan. Aslında doğru bu eğitimle ne olabilirimki.

Okuldan çok sıkılıyorum eve geliyorum çabucak akşam oluyor. Okulda ise zaman geçmiyor resmen sabah olacak diye uyumak bile istemiyorum. Dersde çalışmıyorum okul bitsinde gitsem diye zaman dolduruyorum dersi dinlesem bile anlamıyorum. Arkadaşım yok sınıftaki kişiler beyinsizin teki okulun daha iyi geçmesi için önerileriniz varsa sevinirim.
İlk olarak motivasyon videoları izle bu okulu neden okuyorsun? Para için mi? Hayatının daha iyi olması için mi? Yoksa bir baltaya sap olamamak için mi? Yeterince motivasyon olduğun zaman Tonguç akademeyi kullan bu derslerde 3-0 önde olman demek. Hocalar ile aranı iyi tut tenefuslerde nöbetçi hocalar ile sohbet yap. Onlarında canı sıkılıyor o yüzden senle konuşcaklardır. Kendine güven bu konuyu ilerde görüp. " Ya keşke böyle düşünmeseydim şimdi bir baltaya sap olamadım." Dersin. Bunun olmasını istemiyorsan ilk görev motivasyon videoları izle. Sana güveniyoruz yoldaş!

Bir de yarın başlıyor yine 🙁 son günüm.
İlk olarak motivasyon videoları izle bu okulu neden okuyorsun? Para için mi? Hayatının daha iyi olması için mi? Yoksa bir baltaya sap olamamak için mi? Yeterince motivasyon olduğun zaman tonguç akademeyi kullan bu derslerde 3-0 önde olman demek. Hocalar ile aranı iyi tut tenefuslerde nöbetçi hocalar ile sohbet yap. Onlarında canı sıkılıyor o yüzden senle konuşcaklardır. Kendine güven bu konuyu ileride görüp. " ya keşke böyle düşünmeseydim şimdi bir baltaya sap olamadım." dersin. Bunun olmasını istemiyorsan ilk görev motivasyon videoları izle. Sana güveniyoruz yoldaş!

Sosyal fobim olmasa hayat benim için daha güzel olabilirdi belki hocalarla konuşcak cesaretim bile yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu adamın videoları iyi bir göz at istersen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu adamın videoları iyi bir göz at istersen.
Ama bu daha çok motive ediyor.

bu adamın videoları iyi bir göz at istersen.

ama bu daha çok motive ediyor.

Hocam siz hala okuyor musunuz? Yoksa mezun musunuz?

Derslerini dinlemeye çalış, o olmazsa resim falan çizmeye çalışabilirsin derste. Ya da kitap götürüp okuyabilirsin, ben sırf okulda okuyarak bir çok roman bitirdim. Gayette zevkli oluyor eğer hocalara çaktırmazsan.

9'a gidiyorum. Lise 1 yani.
Temel bilgim 0 hocam bir de derslerden, kalmasam iyidir.
Meslek lisesi mi Anadolu lisesi mi? Eğer Anadolu ise kendinizi dinlesem bile anlamıyorum zaten diyerek kapatmayın çünkü iyi bir üniversite kazanmaktan başka çareniz yok. Eğer hevesiniz yoksa meslek lisesine geçin. En azından gelecekte işsiz kalmazsınız.

Geri
Yukarı