Okullar açılır mı?

Açılır gibi geliyor ve açılmalı da. Ben açılmasını istemeyen öğrencilerdenim ama MEB'in bizi dinlemeyip açması gerekiyor. Çünkü öğrenciler zaten AVM'lerde caddelerde dolaşıyor.
3,5 aydır dışarıya çıkmadım. Bir adımımı bile atmadım. Çoğu öğrenci çıkmıyor, çıkanlar da var tabii. Böyle saçma bir genelleme yapılmamalı.

Umarım yanılırım ama artık okul, üniversite hayal olmaktan öte gidemez diye düşünüyorum.

Açılırsa zorunlu olmayacak diye biliyorum. Gitmek zorunda değilsiniz. İsteyenlerin gideceği şekilde açılması gerek. Yoksa kayıp bir nesil yetişecek gibi duruyor.
Emin ol, o "zorunlu değil." kelimesi sadece sözde öyle. Velilerin çoğu çocuk istemese bile çocuğunu okula gönderecek. Bazı veliler de ne olur ne olmaz diye uzaktan eğitimle devam ettirecekler.

Açılırsa zorunlu olmayacak diye biliyorum. Gitmek zorunda değilsiniz. İsteyenlerin gideceği şekilde açılması gerek. Yoksa kayıp bir nesil yetişecek gibi duruyor.
Emin ol, o "zorunlu değil." kelimesi sadece sözde öyle. Velilerin çoğu çocuk istemese bile çocuğunu okula gönderecek. Bazı veliler de ne olur ne olmaz diye uzaktan eğitimle devam ettirecekler.
.

Geri
Yukarı