Okulların açılması hakkında objektif düşüncelerim

Bizim okulda sabahçılar tek bir kapıdan 500-600 kişi bir kapıdan çıkmaya çalışıyor. Bir anda okulda 1000 vaka çıkması muhtemel. Vakalar patlayınca okulları kapatırlar yine.

Ya arkadaşlar, sorun tüm okulları aynı anda düzensiz bir şekilde açmaları. Sorun okulların açılması değil, sınavı olan sınıf gruplarını açarsın önce kademeli olarak, sonra yavaş yavaş bir problem yoksa devam edersin açmaya, hâlâ birileri sınavımız var vs. diyor.

Konuyu güncellemek isterim, sınıfımda iki pozitif vaka ve yan sınıflarımda aynı şekilde pozitif insanlar çıktı :)
Ne boş zihniyetinden bahsediyorsun 2 senedir yatıyorsun daha ne anlatıyorsun eminim milletin ölmesini istemediğinden böyle yapıyorsundur? Eee kafelere giderken, parklarda, konserlerde eğlenirken o millet ölmüyor mu? Kusura bakma senden öncekiler nasıl o okula gittiyse virüs bile çıksa o okula zamanında gidip bitireceksin. Sen okula gidince kimse ölmüyor merak etme gerekli kontrollerin altında yapıyorlar işlemleri. Kantinde kaybolursan inme, çıkışta sıranın geç çıkmasını bekle bu çözümler çok zor değil. 2 gün sonra o kalabalıktan birine bulaştığında karantinaya alırlar sınıfı temizlenince tekrar dönersin. Cahil olduğun, üniversitelerin lise veya anaokullarından daha kalabalık olduğundan anlaşılıyor.
E hani tüm önlemler alınıyordu, pozitif çıktı sınıfımda ve yan sınıflarımda?

Son düzenleme:
En iyi verim yüz yüze eğitim ile alınıyor ülkemizde. Online için yeterli düzeyde bir sistem yok.
Okulların açılmasını bu anlamda mantıklı buluyorum.

En iyi verim yüz yüze eğitim ile alınıyor ülkemizde. Online için yeterli düzeyde bir sistem yok.
Okulların açılmasını bu anlamda mantıklı buluyorum.
Kanka siz şakasınız, benim sınıfında pozitif var. Sağlığımız tehlikede hâlâ eğitim diyip duruyorsunuz.
Haklısınız ama maalesef AVM'leri turizmi açıp. Okullara gelince tartışma çok oluyor siyasette.
Genel olarak sistem saçma zaten, bunların üzerine tüm okulları aynı anda açmaları dahada kötü yaptı.

Geri
Yukarı