Okulların açılması ve sınav sistemi hakkında

İnsanları bir iki kelimesi yüzünden okumana gerek yok diye yaftalamayın. Küçük duruma düşüyorsunuz. "Oo yanlış cümle kurdu öl sen yaa yaşamana gerek yok" mantığıyla hareket etmeyin.
Okuduğunu anlamayan bir insanın, nasıl ülkeye veya kendisine faydası olucak, anlatır mısın?
Siz de yazdığımdan bunu anladıysanız, kitap okumanızı tavsiye ederim.

Ben diyorum ironi, arkadaş diyor "sen okuduğunu anlamıyorsun.".
Peki abisi, sen bayağı bir faydalı olursun şu güzel ülkeye.

Son düzenleme:
Okulların açılmasına şiddetle karşı çıkan insan topluğu, haklısınız açılmaması gerekir. Anlamadığınız tek şey sistemin bunu kaldırmayacağı!

Bu kadar arzın ve talebin olduğu bir sistemde, sınav olmaması mümkün değil!

Türk eğitim sistemini, herkes okuyacak diye anlıyorsanız yanılıyorsunuz! Bu sistem bizi yarıştırıp birbirimizi elemek üzerine kurulu, bunu anlamayacak kadar safsanız, hiçbir şekilde ne üniversite kazanabilirsiniz ne de iş hayatında başarılı olabilirsiniz. Ticarete atılsanız, kazıklanırsınız!

Bu sistem aynı zamanda psikolojik olarak da sizi test ediyor, kalırsanız asgari ücrete mahkum olursunuz.

Bu fikirlerimi değiştirecek birisi gelirse, seve seve münazara yapabiliriz. Eleştiriye açık bir insanım.

ODTÜ'den dereceyle mezun olanlar işiz kalıyor. Akademik hayatlarında hiç kalmadıkları halde birçok başarılı kişi asgari ücret ve altına mahkum oluyor buna ne diyeceksin?
Şu anki düzende ayaklar baş başlar ayak oldu cahil hanzolar zengin, kültürlü okumuşlar fakir ve işsiz oluyor vasıfsız imam ve bekçi doktor öğretmen, mühendisten çok kazanıyor yeni Türkiye'ye hoş geldiniz.

Geri
Yukarı