Okulu bırakıp bilgisayarcıda çalışmak istiyorum

OktaykinG

Centipat
Yer
Antakya/Hatay
Merhaba. 10. Sınıfa gidiyorum notlarım berbat matematik toplam 5 yazılı yaptık. Hepsi 10 okulu bırakıp çıraklık ile bilgisayarcıda çalışmayı düşünüyorum. Sizce nasıl olur? Eğer o şekilde yaparsam iş yeri açma belgem olur mu? Bana bir çıkar yol bulalım ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 10. Sınıfa gidiyorum notlarım berbat matematik toplam 5 yazılı yaptık. Hepsi 10 okulu bırakıp çıraklık ile bilgisayarcıda çalışmayı düşünüyorum. Sizce nasıl olur? Eğer o şekilde yaparsam iş yeri açma belgem olur mu? Bana bir çıkar yol bulalım ne yapacağımı bilmiyorum.

Meslek lisesi mi?

Gideceksen meslekiye git ama okulu bırakma. Ben de lisedeyken okulu bırakacaktım, çalışırım falan diyordum. Hayat göründüğü gibi kolay değil, insanlar iş hayatında gerçekten çok kötü davranıyorlar. Gideceksen meslekiye git, 10 sınıfta geçiş yapılıyor diye biliyorum. Orada kendine uygun mesleği seç yap. Okulu bırakmak Türkiye'de çok mantıklı değil maalesef.

Dostum selam ben de 10.sınıfım şu an çok fazla daraldığını biliyorum ama daha detay vererek anlatırsan sana daha çok yardımcı olabilirim çalışmaya rağmen mi yapamıyorsun yoksa hiç dersleri dinlemiyor musun benim genel görüşüm daha kolay olan Tm'ye geçip (ezberin iyiyse eğer değilse de yapacak bir şey yok) oradan devam etmen yönünde şimdiden itibaren sıkı bir şekilde çalışıp (yazın dahil) iyi yerleri kazanabilirsin mert Yiğit yıldız izleyebilirsin YouTube'dan o da kırık OBP ile derece yaptı hem de seni bu yönde motive eder.

Gideceksen meslekiye git ama okulu bırakma ben de lisedeyken okulu bırakacaktım çalışırım falan diyordum hayat göründüğü gibi kolay değil insanlar iş hayatında gerçekten çok kötü davranıyorlar gideceksen meslekiye git 10 sınıfta geçiş yapılıyor diye biliyorum orada kendine uygun mesleği seç yap okulu bırakmak Türkiye de çok mantıklı değil maalesef

Kanka Hatayda yaşıyorum toplam iyi 2 meslek lisesi var geçen gün gittim baktım ortam olsun insanları olsun serseri dolu dersler desen bomboş

Kanka Hatayda yaşıyorum toplam iyi 2 meslek lisesi var geçen gün gittim baktım ortam olsun insanları olsun serseri dolu dersler desen bomboş

Meslekilerin hepsi böyle genelde notları düşük olanlar tercih ediyor ama belli bir yerden sonra o ortama alışırsın. Anadolu'yu da okuyabilirsin notların düşük diye bırakmak zorunda değilsin

Dostum selam ben de 10.sınıfım şu an çok fazla daraldığını biliyorum ama daha detay vererek anlatırsan sana daha çok yardımcı olabilirim çalışmaya rağmen mi yapamıyorsun yoksa hiç dersleri dinlemiyor musun benim genel görüşüm daha kolay olan Tm'ye geçip (ezberin iyiyse eğer değilse de yapacak bir şey yok) oradan devam etmen yönünde şimdiden itibaren sıkı bir şekilde çalışıp (yazın dahil) iyi yerleri kazanabilirsin mert Yiğit yıldız izleyebilirsin YouTube'dan o da kırık OBP ile derece yaptı hem de seni bu yönde motive eder.

Vallahi kanka tüm dersler kötü ortalamam 47 yengeminde PC ile ilgili iş yeri açma belgesi var ben bu 2 senede ne toplarsam ve ne öğrenirsem öğreneyim sonra belki yengemle dükkan açarız diye düşünüyorum Anadolu lisesi zaten hocalar çok üstümüze geliyor ödev yazılılar vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı