Okumaktan bıktım

Obp 80 hedeflediğim lisedeyim şu anda bilişim bölümü okuyorum ama şu sınıflar okuldan bezdirdi. 4 tane 9. Sınıf var hepsi böyle. Din konusunda da kendisine saçma geliyormuş kanıt yokmuş gibi çoğu ateistin dediklerini söylüyor
Hocam ateist ise diğer din ve inanışlara saygı duymak zorunda bu nasıl kafa yapısı? siz herhalde dişinizi göstermediniz diye size böyle davranıyor, şahsen bana böyle dese ben gerekirse orada rezil ederim müdür niye böyle yaptın derse de ben Müslümanım ve dinime karışıyor derim kimse de bir şey diyemez, onun dışında sizin gibi arkadaş bulun ve beraber gezin, hiç iflah olmuyorlarsa başka liseye gidin, eğer ki kendinize arkadaş ortamı bulursanız da dişinizi gösterin bir daha ağızını açamaz.

OBP 80 hedeflediğim lisedeyim şu anda bilişim bölümü okuyorum ama şu sınıflar okuldan bezdirdi. 4 tane 9. sınıf var hepsi böyle. Din konusunda da kendisine saçma geliyormuş kanıt yokmuş gibi çoğu ateistin dediklerini söylüyor.
İnsanları küçümsemek veya egoistlik gibi olmasın ama sınıftaki insanlar çok çocukça hareketler yapıyorlar.

Müdüre gidin diyeceğimde devlet okulunda hiçbir şey yapmıyorlar.
Hocam ateist ise diğer din ve inanışlara saygı duymak zorunda bu nasıl kafa yapısı? Siz herhalde dişinizi göstermediniz diye size böyle davranıyor, şahsen bana böyle dese ben gerekirse orada rezil ederim müdür niye böyle yaptın derse de ben Müslüman'ım ve dinime karışıyor derim kimse de bir şey diyemez, onun dışında sizin gibi arkadaş bulun ve beraber gezin, hiç iflah olmuyorlarsa başka liseye gidin, eğer ki kendinize arkadaş ortamı bulursanız da dişinizi gösterin bir daha ağızını açamaz.

Arkadaşı yoksa bu saatten sonra arkadaş bulması biraz zor bulsa arkadaşının onu satması çok kolay kendim yaşadım.

Hocam ateist ise diğer din ve inanışlara saygı duymak zorunda bu nasıl kafa yapısı? Siz herhalde dişinizi göstermediniz diye size böyle davranıyor, şahsen bana böyle dese ben gerekirse orada rezil ederim müdür niye böyle yaptın derse de ben Müslüman'ım ve dinime karışıyor derim kimse de bir şey diyemez, onun dışında sizin gibi arkadaş bulun ve beraber gezin, hiç iflah olmuyorlarsa başka liseye gidin, eğer ki kendinize arkadaş ortamı bulursanız da dişinizi gösterin bir daha ağızını açamaz.

Bizim sınıfta başka bir çocuk daha vardı. Dine küfür etti. Bizimkiler de okul çıkışında şiddetsiz konuşmuş. Çocuk kendisi saldırınca onlar kendilerini korumuşlar. Bizimkiler suçlu sayıldı ve rehberlik hocası çocukla konuşurken "Allah kendini koruyamıyor mu" gibi cümleler kullanmış. Yönetimin de pek umursayacağını düşünmüyorum.

Yani arkadaşın durumu kötü, ben de yaşadım da ben kalıplı olduğumdan bana sıkıntı çıkaranlara saldırdım ondan sıkıntı yaşamıyorum daha.

Benim de başıma benzer bir olay gelmişti her gün dayak yiyordum sırf bunun yüzünden okulumu değiştirdim.

Bizim sınıfta başka bir çocuk daha vardı. Dine küfür etti. Bizimkiler de okul çıkışında şiddetsiz konuşmuş. Çocuk kendisi saldırınca onlar kendilerini korumuşlar. Bizimkiler suçlu sayıldı ve rehberlik hocası çocukla konuşurken "Allah kendini koruyamıyor mu" gibi cümleler kullanmış. Yönetimin de pek umursayacağını düşünmüyorum.
Çocuğa bak karşımda olsa ben yapacağımı bilirdim de siz boş verin hocam, saygı duymayı bilmeyen insanlar hiçbir zaman insan olamaz, siz bir şeye karışmayın baktınız çok üsteliyorlarsa başka okula gidin yapacak bir şey yok arkadaşınız da yoksa yapacak bir şey yok gibi.

İnsanlara bağlı kalmak zorunda değilsin. Sana öyle yapan birisiyle arkadaş olmak zorunda da değilsin. Umurunda olmasın o arkadaşın.

İnsanların dinine hakaret edenler ilgi manyağı ergenlerden oluşuyor. Sorsan agnostiğim der saygı bekler ama "dark mizaj kardesim" diyerek değerlerine küfürler etmeye başlar. O tarz insanlarla konuşmana, kafaya takmana gerek yok.

Genel olarak diyeceğim hareketleri hoşuna gitmeyenleri hayatından çıkar. Herkesin benliği var. Kimseyle zorla arkadaş olmak zorunda değilsin.

İnsanlara bağlı kalmak zorunda değilsin. Sana öyle yapan birisiyle arkadaş olmak zorunda da değilsin. Umurunda olmasın o arkadaşın.

İnsanların dinine hakaret edenler ilgi manyağı ergenlerden oluşuyor. Sorsan agnostiğim der saygı bekler ama "dark mizaj kardesim" diyerek değerlerine küfürler etmeye başlar. O tarz insanlarla konuşmana, kafaya takmana gerek yok.

Genel olarak diyeceğim hareketleri hoşuna gitmeyenleri hayatından çıkar. Herkesin benliği var. Kimseyle zorla arkadaş olmak zorunda değilsin.
Çok güzel yazmışsınız hocam bunlara en iyi cevap takmamak.

Böyle her şeye, herkese küfür eden insanlar boş olur genelde. Sınıfta sevmediğim bir çocuk boş boş küfür ediyordu herkese ben dahil. Takmıyordum sonra kavga başlatmak istedi. Üzerine yürüyünce özür diledi. Boş laf olur genelde bu tipler.

Böyle her şeye, herkese küfür eden insanlar boş olur genelde. Sınıfta sevmediğim bir çocuk boş boş küfür ediyordu herkese ben dahil. Takmıyordum sonra kavga başlatmak istedi. Üzerine yürüyünce özür diledi. Boş laf olur genelde bu tipler.

Dediğim arkadaşımı da bazen boğazından tutup duvara yapıştırıyorum karşılık vermeden duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı