Okumaktan bıktım

Sanayi kazandırsa ne olacak ömrün heba oluyor resmen. Ne doğru düzgün tatilin var ne çalışma düzenin var çalıştığın yer kirlilikten geçilmiyor oranın stresi vs. zaten beter oluyorsun.

Baştan söyleyeyim her dükkan aynı değil mesela büyük yerler var bugün tatildeler ya da iyi bir adama denk gelirsin işin olduğunda izin verir sanayi sadece araba altına yatmak değil.

Baştan söyleyeyim her dükkan aynı değil mesela büyük yerler var bugün tatildeler ya da iyi bir adama denk gelirsin işin olduğunda izin verir sanayi sadece araba altına yatmak değil.
Sanayilerin %90'ı anlattığım gibidir hocam tatilleri falan tabii aralarda olur lakin bir memur gibi olmaz.Aynı zamanda memur gibi rahat ortamda çalışamazlar.

Slither IO gibi en kolay oyunlar günde 100 bin dolar kazanıyor. Bu oyunu 1 haftadan bile az bir sürede yapabilirsin. 4 günde bir ev alacak para biriktiriyorlar.
Bir abin olarak şunu söylemek istiyorum. Ben de senin gibi dönemlerden geçtim, hatta hâlâ geçiyorum da diyebilirim. 19 yaşında ailesine hiçbir katkıda bulunmamış birisiyim. Başarısız birisiyim, ailemin onca önüme sunduğu fırsatlardan yararlanamayıp düzgün bir üniversite bile kazanamadım...

Kolay para kazanmak herkes ister, kim istemez ki? Ancak gerçeklik acı vericidir. O dediğin şeyleri binlerce insan deniyor ama sadece birkaç kişi başarabiliyor. Başarabilse bile devamlılığı olmuyor, unutulup gidiyor.

Para bu devirde çok önemli bir hâle geldi. Parasız yaşanmıyor. Eğer ailevi fırsatların varsa zevk alabileceğin aktiviteler yapman iyi olur, daha iş hayatına atılman için biraz daha zaman var. Bu aktiviteleri yaparken "ne yapmak istediğin" önemli, sanayide sıradan bir eleman da olabilirsin ya da akılalmaz hayallerini ulaşmak için zorlu yoldan azimli bir şekilde adım adım da ilerleyebilirsin, karar senin.

Düzgün bir üniversite kazanman kariyer yolcuğunda sana iyi bir basamak olur emin ol. Okumak o kadar da boş değil. Zaten kendini geliştirerek ilerlersen iyi bir yere kapak atma olasılığın yüksek. Kendini geliştir, öğren; bilmediklerini merak et, araştır...

Hocalar bana çok gıcık davranıyor. Artık okumak istemiyorum, zaten alacağım en yüksek maaş en fazla 30.000.ömrümün yarısını ev almak için uğraşmak yerine internetten para kazanmayı düşünüyorum. Artık bıktım gecenin 4'ünde 5'inde boş bir sınavına çalışmaktan. Sizce ne yapmalıyım?
Alacağın maaş 30 bin mi? k-Kardeşim, umutsuzluk seni biraz fazla sarsmış. Eğer okuduğun bölümde iyi olursan birkaç yılda 30 binli rakamları alırsın zaten, gerisini sen düşün. Eğer elinde sağlam bir sermaye veya yatırımcı yoksa anca asgari ücret ile sürünürsün.

Slither IO gibi en kolay oyunlar günde 100 bin dolar kazanıyor. Bu oyunu 1 haftadan bile az bir sürede yapabilirsin. 4 günde bir ev alacak para biriktiriyorlar.

Mantıksız konuşuyorsunuz sizin düşüncenizle o zaman insanlar boşa çalışıyor hepimiz oyun yapalım birbirimizi geçindirelim.🤣 bence daha hayatın başındayız o yüzden elimizden geldiğince çabalamalıyız.

Hocalar bana çok gıcık davranıyor. Artık okumak istemiyorum, zaten alacağım en yüksek maaş en fazla 30.000.ömrümün yarısını ev almak için uğraşmak yerine internetten para kazanmayı düşünüyorum. Artık bıktım gecenin 4'ünde 5'inde boş bir sınavına çalışmaktan. Sizce ne yapmalıyım?
HAHAHA En fazla 30K ? Eğer okursanız ve bir işe amele olarak afedersiniz başlarsınız. Fakat sosyal olarak güçlüyseniz örnek olarak patronun önünde kitabı alıp dik oturmak yerine kendinden emin rahat ve her soruya cevap verebilecek kapasitedeyseniz yıllar sonra kendinizi 10 sene civarı sonra bir meslek dalında genel müdür gibi üst mevkilerde 50-70K arası maaş alacak altında şirket arabası olacak bir insan olarak görebilirsiniz. Fakat bu dediğim 5-7 sene içerisinde gerçekleşebilecek bir şey. Armut piş ağzıma düş gibi şeyleri unutun :D Okumamak çok kötü bir şey. "Sakın bırakmayın şaka bir yana."

Geri
Yukarı