Okumaktan bıktım

Hocam basit diyorsunuz da level design, karakterler, konu, domain, reklam vs. kolay değil.

Ben de kolay demiyorum. En az 2.5 yıl sürecek bir süreç. Reklam kısmı uzun olabilir. Ancak basit bir IO oyunu o kadar zorlamasa gerek.

Hahaha en fazla 30k? Eğer okursanız ve bir işe amele olarak afedersiniz başlarsınız. Fakat sosyal olarak güçlüyseniz örnek olarak patronun önünde kitabı alıp dik oturmak yerine kendinden emin rahat ve her soruya cevap verebilecek kapasitedeyseniz yıllar sonra kendinizi 10 sene civarı sonra bir meslek dalında genel müdür gibi üst mevkilerde 50-70k arası maaş alacak altında şirket arabası olacak bir insan olarak görebilirsiniz. Fakat bu dediğim 5-7 sene içerisinde gerçekleşebilecek bir şey. Armut piş ağzıma düş gibi şeyleri unutun :D okumamak çok kötü bir şey. "sakın bırakmayın şaka bir yana."

Bırakmayı çok düşünmüyorum ama eğer internetten para kazanırsam ya da oyunum tutarsa bırakacağım.

Gerçekten okulu bırakmak mı istiyorsun :D sana tavsiyem bir hafta sonu git bir mekana 1 günlük garsonluk yap. Bakalım o patronun seni it gibi görmesini mi isteyeceksin yoksa kafanı yorsan 2 saatte bitecek bir derse şimdi yaaa bitmiyor diye konuşmanı mı? Arkadaşım o internet işleri o kadar kolay değil kaç kişi tüm parasını kaybetti oralarda ve akıllı yapanlarda garanti işi olup yapıyorlar sen 16 yaşındasın ve garanti bir işin yok ve böyle yerlerde kaybetme oranın kazanma oranını 3E 4e katlar yani. Git oku ve memur veya bir iş sahibi ol ondan sonra biriken paranla gir bu işlere. Bu arada nereden biliyorsun diye soruyorsan en yakın arkadaşım yaptı çocuk aile evinde annesinin babasının yüzüne bakamıyor ne bir birikmişi var ne malı.

Yeni konular

Geri
Yukarı