One Piece izlenir mi?

İzlenir. Tavsiyem sabırlı olman ve dikkatli izlemen. Hiçbir detayı kaçırmamaya çalış evreni tam anlamak için. Mangasına da bak derim ayrıca.

Okumak istiyorsan oku, izlemek istiyorsan izle iki türlü de değer.

Mangasını okumak isteyenler için bir ikaz yapayım. Mangayı bayağı bir renkli olarak yaptılar, TR olarak 18 veya 19. cilde kadar tortugada var, İngilizce olarak ise 96. cilde kadar (71-75. ciltler yok) renklendirilmiş durumda. Tabii renkli mangada çözünürlük ağırlıklı olarak 760*1200 iken siyah-beyaz mangasında 1500*2250 (bendekinde böyle en azından). Netten okuyacaksanız Türkçe-İngilizce fark etmez, fan çevirileri siyah beyaz bile olsa çözünürlük ağırlıklı 850*1200 civarı bir şey olacaktır. İlk bölümler ise siyah-beyaz mangada gerçekten göz kanatacak kadar kötü netten okuyacaklarınızda. Ayrıca mangayı baştan güncele kadar, Türkçe olarak okuyabileceğiniz bir site yok. Tortuga 720'den başlamış, sadscan 1000'lerden başlamış.

Okumak istiyorsan oku, izlemek istiyorsan izle iki türlü de değer.

Mangasını okumak isteyenler için bir ikaz yapayım. Mangayı bayağı bir renkli olarak yaptılar, TR olarak 18 veya 19. cilde kadar tortugada var, İngilizce olarak ise 96. cilde kadar (71-75. ciltler yok) renklendirilmiş durumda. Tabii renkli mangada çözünürlük ağırlıklı olarak 760*1200 iken siyah-beyaz mangasında 1500*2250 (bendekinde böyle en azından). Netten okuyacaksanız Türkçe-İngilizce fark etmez, fan çevirileri siyah beyaz bile olsa çözünürlük ağırlıklı 850*1200 civarı bir şey olacaktır. İlk bölümler ise siyah-beyaz mangada gerçekten göz kanatacak kadar kötü netten okuyacaklarınızda. Ayrıca mangayı baştan güncele kadar, Türkçe olarak okuyabileceğiniz bir site yok. Tortuga 720'den başlamış, sadscan 1000'lerden başlamış.

Webtoon hattı diye bir site var hocam 1. chapterdan itibaren güncele kadar okuyabilirsiniz oradan.

Webtoon hattı diye bir site var hocam 1. chapterdan itibaren güncele kadar okuyabilirsiniz oradan.

Hocam yanlış anlama olmuş sanırım. Ben 90. ciltteyim mangada bir de One piece official release olarak var bende, sonra ben çok nadir Türkçe manga okuyorum ve renkli manga nadiren tercih ediyorum. Aşağıya ufak bir kıyas atarım. Elimde jojonun ilk 7 partı renkli olarak var ama ben siyah beyaz okuyorum düşün yani. Onu netten TR okumak isteyenler için demiştim. Aklımda sadscan ve tortuga kalmış. Site bilgilendirmesi için teşekkürler, ben kullanmayacağım ama ilaki birilerinin işine yarar.

Bir de ben sevmiyorum netten manga okumayı, coverlar genellikle olmuyor, chapterların yazılı olduğu, karakterler hakkında ufak bilgiler verilen veya o ana kadar işlenen hikayenin özet geçildiği sayfalar olmuyor, çözünürlükten kaynaklı görüntü daha kötü oluyor vs vs.

1.png vs 2.png

Siyah beyaz official viz release, renkli olan webtoon hattı sitesinden. Yeni sekmede açıp öyle bakın.

Gökyüzü adasına çıktıklarından sonra bölümler boş yere uzuyor gibi gelmeye başladı bıraktım. Peygamber sabrın varsa izlenir.

Yeni konular

Geri
Yukarı