Opel Corsa 2021 aracın kapı kapanma sesleri farklı

CrosNoder

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, 2 hafta önce aracımla kaza yaptım sağ ön çamurluk değişti sağ ön far değişti ve sağ ön kapıya boyaya gitmek için sök tak yapıldı aracımı bugün teslim aldım biraz detaylı inceleme yaptım sol ön kapıyı kapattığımda sağ ön kapıya göre sesi bir tık daha tok geliyor yani sağ ön kapının sesinde anormallik var gibi tam anlayamadım parçaların hepsi sıfır orijinaliyle değişti aracım Opel Corsa 2021.

Bir miktar farklılık normal. Sonuçta soldaki kapı birkaç senedir aracın üstünde alışık ama sağ kapı sökülüp takıldı ve takılırken yine yeni takılmış çamurluğa göre ayarlandı. Bunun dışında;

-Ayarı farklı olabilir. Kilidin karşılığı ile oynayarak daha sert veya yumuşak kapanması sağlanabilir. Ama fazla oynanırsa kapı geride veya içerde kalır aracın gerisine göre. Ayar yapmışlardır takarken. Görünüm olarak kapı arka kapıya göre hizalı değilse ayar yapınca düzelir

-Kapı lastikleri / fitilleri değiştiyse bir ihtimal sorun olabilir. Ama sonuçta değişse bile yeni lastik daha güçlü olduğu için daha tok kapanır kapı.

Yeni konular

Geri
Yukarı