Opera GX vs klasik Opera

@333657 yanılıyorsun. Eğer ki tarayıcıya yetmeyecek kadar alırsan çökmeler başlıyor. Bunun aşağı almakla alakası yok. Tarayıcının istediği belli miktar vardır. Sen o CPU, RAM ayarını arttırsan da azaltsan da bir değişiklik yok. Sadece daha az tüketir ama kasmalar ve donmaları da beraberinde getirir.

Zaten tarayıcı kendi istediğinin altına alınmasını engeller. Sende kendi sisteminin kullandığının altına alırsan çöker aynı şeyi söylüyorum.

Opera seven biri değilim fakat seçsem kararım klasik Opera olurdu.
Günlük kullanım için: Vivaldi.
Oyun için Waterfox taracısını öneririm Opera GX yerine Waterfox seçerim çünkü hem güzel temaları var hem de daha az RAM harcıyor.
Ekran Alıntısı.PNG

O ekran sadece güncelleme yaptığında oluyor diye biliyorum bende sadece güncellenince oluyor.

Hayır kapatmazsan hep görürsün. Kapatsan bile her güncellediğinde yeniden çıkar ama yine kapatana kadar.
Oyun için Waterfox taracısını öneririm Opera GX yerine Waterfox seçerim çünkü hem güzel temaları var hem de daha az RAM harcıyor.
Eki Görüntüle 572558
Hiç güzel durmuyor bence.

Hayır kapatmazsan hep görürsün. Kapatsan bile her güncellediğinde yeniden çıkar ama yine kapatana kadar.

Hiç güzel durmuyor bence.
Bende hiç çıkmıyor sadece güncellediğimde oluyor?
Eki Görüntüle 572558
Chrome'da aynısı yapılabiliyor bunun yerine chrome'u seçerim.

Kapatmışsındır demek ki? Çünkü ilk kurduğunda ve ayarlarını saklamazsan her güncellediğinde çıkar.

Opera'da tüm Chrome eklentilerini ve temalarını desteklemekte. Ve yine RAM CPU İnternet ayarlaması var.
Bence bir deneyin zaten beğenmezseniz silersiniz.
Ben de Opera GX deneyeyim belki ana tarayıcım olabilir. :)

Eki Görüntüle 572571
Tüm Firefox eklentileri ve temalarını destekliyor ve Firefox'a göre daha az RAM harcıyor.

Zevkler ve renkler tartışılmaz bence. Herkes önceliklerine göre tarayıcı seçmeli sen mennun isen kimseyi takma pikachu bey:) waterfox sanki bir nevi Firefox Lite versiyonu gibi geldi bana.

Kapatmışsındır demek ki? Çünkü ilk kurduğunda ve ayarlarını saklamazsan her güncellediğinde çıkar.

Opera'da tüm Chrome eklentilerini ve temalarını desteklemekte. Ve yine RAM CPU İnternet ayarlaması var.
Manuel güncelleme yapmıyorum ki otomatik güncelleme ayarlarda böyle bir ayar bulamadım nereden yapıyoruz?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı