Otobüste yaşlılara yer verilmeli midir?

Otobüste Yaşlılara Yer Verilmeli mi?

• Oy verenlerin toplamı
    91
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okuduysanız neden sürekli

Konu tamamen bu olaylardan ibaret fakat bazı üyeler olayı saptırdı.
Evet özellikle sanki biz hiç zorluk çekmiyoruz. Keyfimizle otobüse biniyoruz!
Şu çocuklara sataşanların da en yaşlısı 24 yaşında... Karışmayın çocuklara. Çok güzel bir memleket bıraktık ya, her haltın suçlusu yeni kuşak. Ben her konuda da genç kuşağa destek veriyorum. Geleceği olmayan bir nesilimiz var. Ne yükleniyorsunuz? İş bulamayacaklar. Milyonlarca boş üniversite mezunundan birisi olacaklar. Stres topuna dönecekler. Ben bu ülkenin gençlerinden mutlu ve umutluyum. Biz nesil olarak b*****dık. Bari şu yeni nesile yüklenmeyelim. Ayrıca sor bakim neden bu kadar yetersiz ulaşım ağın var? Dünyada en çok kara yolunu kullanan memleketlerden birisiyiz. Neden şehirlerinde hala bir banliyö treni, metre yok ya da yetersiz? Beni de konuşturmayın. O çocuklar isyan eder ama en nihayetinde hepsi de yer verir. Hanginiz ergen olup da gereksiz isyan etmediniz? Ben çocukları, ulaşımın b******n olması konusunda sonuna kadar haklı bukuyorum. Sanki çocuklara bir Londra verdik de, çocuklar bozuk çıktı.
Bunun için ilahiyatı seçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fark ettiysen konu mesajında bu durumu suistimal ederek kullanan yaşlılara tepki göstermiştim; sen ise yeni nesili hedef almışsın. Eğer bir rahatsızlığı ya da yorgunluğu yoksa o da her vatandaş gibi ayakta gitmek zorunda.

Önlelikle bunları skolyozu olan bir kişi olarak söylüyorum. Bakın gayet basit. Birine yer vermek zorunluluk değildir. (Alan önceliği durumu dışında) Yer vermek nezakettir. Şahsen kişinin rahatsızlığı, ayakta durma güçlüğü gibi durumları varsa (birçoğu dışarıdan bakınca belli oluyor zaten) yer veririm. Kişi rahatsızlığını belirtip yer isterse yine veririm. Bunları yapmayan kişiler suçlu değiller. Kimsenin yer vermeyen kişilere hakaret etme hakkı yok. Yaptığının yanlış olduğu söylenir kişi bilinçlendirilmeye çalışılır. Ama kimse kimseyi ne fiziksel ne de sözlü şekilde zorla ayağa kaldıramaz.

Yaş insana terbiye katmıyor. Gençliğinde saygısız olan insan yaşlandıktan sonra da aynı.

@A R D A Sizin yaşlıları bu kadar savunma nedeninizi merak ediyorum. Karşınızda gördüğünüz insanın sizden 40-50 sene önce doğmasını neden bir saygı göstergesi olarak görüyorsunuz?
Ayrıyeten, otobüste yer vermek zorunluluk değil ahlaki bir eylemdir. Ahlaki eylemleri toplumsal baskıyla uygulamaya çalışmakta bir sorun görmüyorsunuz o zaman?
İlkbaşta cevap vermedim ama şimdi cevap verme gereği dudum. @Zayıf Zehir Hamsteri ben yaşlıların tümünü savunmuyorum ama benimle yaşıt ya da genç büyüklerimin hiçbir sebep yokken (zaten çoğu insan otobüsteyken yorgun oluyor) yaşlı insanlara yer vermemesi doğru bir davranış değil. Ben 14 yaşındayım bu yüzden hayat tecrübem az olabilir. Bu nedenle fikirlerim böyle biçimlenmiş olabilir. Bu konudaki her fikre saygı duyarak mesajımı şu sözlerle bitiriyorum: Her şey bizim elimizde!

Evet özellikle sanki biz hiç zorluk çekmiyoruz. Keyfimizle otobüse biniyoruz!

Bunun için ilahiyatı seçtim.
Tabii tabii, integrali fullüyordunuz. ÖSS'de derece yaptınız. Ama yine de ilahiyata gittiniz değil mi? Bu kadar ego tahsille olur nasıl bir söz? Bu kadar eğitim, bu kadar kültür, bu kadae bilim düşmanı olunmaz! Bu bilim ve eğitim düşmanlığı yüzünden yeni nesile berbat bir ülke bıraktınız...

Tabii tabii, integrali fullüyordunuz. ÖSS'de derece yaptınız. Ama yine de ilahiyata gittiniz değil mi? Bu kadar ego tahsille olur nasıl bir söz? Bu kadar eğitim, bu kadar kültür, bu kadae bilim düşmanı olunmaz! Bu bilim ve eğitim düşmanlığı yüzünden yeni nesile berbat bir ülke bıraktınız...
Yeni nesil için gençliği mi suçluyorsun? Tek sorumlusu devlet.

Bana önü açık bölüm söylesene!

Herkes matematik yapmak zorunda değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı