Otobüste yaşlılara yer verilmeli midir?

Otobüste Yaşlılara Yer Verilmeli mi?

• Oy verenlerin toplamı
    91
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunun için kulaklık aldım. Engelli, sakat, hamile olanlar dışında kimseye yer vermem. Görmemezlikten gelirim. Bende bilet parası veriyorum sonuçta neden birine benden 30-40 yaş büyük diye yer vereyim ki?

İlkbaşta cevap vermedim ama şimdi cevap verme gereği dudum. @Zayıf Zehir Hamsteri ben yaşlıların tümünü savunmuyorum ama benimle yaşıt ya da genç büyüklerimin hiçbir sebep yokken (zaten çoğu insan otobüsteyken yorgun oluyor) yaşlı insanlara yer vermemesi doğru bir davranış değil. Ben 14 yaşındayım bu yüzden hayat tecrübem az olabilir. Bu nedenle fikirlerim böyle biçimlenmiş olabilir. Bu konudaki her fikre saygı duyarak mesajımı şu sözlerle bitiriyorum: Her şey bizim elimizde!

Tabi. Ancak sebep olup olmadığını yaşlılar kaldırırken sormuyor işte.

@engin123 @İsimsiz_Kullanıcı

Bu iki arkadaşımın skolyozu var, kendileri de konuda söylemiş. Bunlara kimse sormuyor yer kaldırırken.
Daha geçen hafta burada gördüm, bayılacak gibi olan birini de okul dönüşü bir yaşlı zorla koltuktan kaldırmış :D

Bana önü açık bölüm söylesene!
Ders çalışırsan hepsinin önü açık. Teoloji dahil. Bana bir bölüm söyle ki, çalışıp İngiltere'de type 4 dergide makale yayınladığı halde okuyan açıkta kalsın. İster fizik olsun, ister edebiyat, hatta gaatronomi ve mutfak sanatları okusun. İnsan kendini geliştirdikten sonra bir önemi yok.

Ders çalışırsan hepsinin önü açık. Teoloji dahil. Bana bir bölüm söyle ki, çalışıp İngiltere'de type 4 dergide makale yayınladığı halde okuyan açıkta kalsın. İster fizik olsun, ister edebiyat, hatta gaatronomi ve mutfak sanatları okusun. İnsan kendini geliştirdikten sonra bir önemi yok.
Benim tarihle aram iyi bir bakalım neden seçmedim.

Herkes matematik yapmak zorunda değil.
Ama sen de öyle bir cümle kuruyorsun ki; sanki sözel bilimlerde ilk ondasın da, sırf bu insanlwr yüzünden ilahiyata gittin gibi. Sen İlahiyata kendin için gittin. Kimse için gitmedin. Biraz dürüst olalım. Matematik sadece senin celallenmene bir iğnemeleydi. İsteyen istediği alanda başarılı olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı